Platinum Games pracuje nad nowymi grami

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę

Platinum Games niedawno udzieliło wywiadu Video Games Chronicle, w którym Atsushi Inaba zdradził plany na przyszłość studia.

Prace nad Bayonetta 3 przebiegają bez zakłóceń i gra już jest w połowie ukończona. Trzecia odsłona kultowej serii, ma zaoferować graczom zupełnie nową jakość, co z pewnością zaskoczy fanów cyklu.

Deweloper chce sam wydać swoje produkcje, więc prawa do każdej gry będą teraz należeć do Platinum Games. Nowe podejście studia oznacza koniec finansowania projektów przez zewnętrznych wydawców.

Obecnie studio nie posiada wyłącznych praw do gier takich jak Bayonetta, NieR Automata czy Astral Chain. Niedługo się to zmieni za sprawą dwóch gier, które nie zostały zapowiedziane.

Inaba zapowiedział również, że pomimo iż studio będzie głównym wydawcą swoich nadchodzących tytułów, nie przekreśla współpracy z dużymi wydawcami w przyszłości.

Źródło: https://gematsu.com/2019/05/platinum-games-teases-two-new-wholly-owned-ips-new-title-that-has-never-been-done-before

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów