Rozpoczęto prace nad emulatorem PlayStation 4

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Playstation 4 Jailbreak
Playstation 4

PlayStation 4 skończyło niedawno 5 lat i wygląda na to, że to najlepszy moment nad rozpoczęciem prac nad emulatorem tej konsoli.

Orbital to pierwszy na świecie emulator najnowszej (obecnie) konsoli Sony. Na razie jest w bardzo wczesnej fazie produkcji, więc nie ma mowy o natychmiastowym uruchamianiu gier. W tej chwili emulator działa poprawnie, choć do jego ukończenia potrzeba jeszcze sporo czasu.

Oprogramowanie tego typu to dość drażliwy temat, ponieważ w większości przypadków oznacza piractwo. Jednak głównym celem emulacji jest możliwość uruchomienia tych samych gier w wyższej rozdzielczości i większą ilością klatek na sekundę.

Orbital to w tej chwili ciekawostka, więc nie wymagajcie od niego cudów. Minie sporo czasu zanim dojdziemy do momentu, w którym będzie obsługiwał wszystkie gry. Warto dodać, że architektura PlayStation 4 nie odbiega (teoretycznie) od komputerów, ale prawdziwym wyzwaniem są oczywiście detale.

Źródło: https://gearnuke.com/first-ps4-emulator-for-pc/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów