Rodzime Forever Entertainment odpowiedzialne za FRONT MISSION 1st: Remake

Front Mission 1st Remake
Front Mission 1st Remake

Podczas wczorajszego Nintendo Direct, polski deweloper i wydawca, firma Forever Entertainmentm, zapowiedział grę FRONT MISSION 1st: Remake. Będzie to od podstaw opracowana wersja tytułu, który w 1995 roku zadebiutował na konsoli Super Famicom, a kilka lat później trafił na inne platformy, w tym pierwsze PlayStaion.

FRONT MISSION 1st: Remake będzie nowoczesną adaptacją klasycznej gry RPG z serii Front Mission. Tytuł otrzyma zupełnie nową oprawę, ulepszone sterowanie i legendarny soundtrack w nowej aranżacji. Gra trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku w wersji na Nintendo Switch. W produkcji jest także gra FRONT MISSION 2: Remake.

Akcja FRONT MISSION przeniesie nas do roku 2090, kiedy to światowe konflikty sprowadzają się do walki gigantycznych machin wojennych zwanych Wanzerami. Wyspa Huffmana, jedyne miejsce, gdzie Oceania Cooperative Union (O.C.U.) i Unified Continental States (U.C.S.) dzielą granicę lądową, jest punktem zapalnym konfliktu. Podczas rozgrywki poznamy wiele ciekawych postaci oraz dojrzałą historię.