Ritual: Crown of Horns jeszcze w lutym zadebiutuje na PlayStation 4

Ritual Crown Of Horns
Ritual Crown Of Horns

Rodzime studio Draw Distance poinformowało, że gra Ritual: Crown of Horns zadebiutuje 28 lutego na konsoli PlayStation 4.

Gra pierwotnie zadebiutowała w listopadzie zeszłego roku na platformach PC i Nintendo Switch i spotkała się z mieszanymi opiniami ze strony recenzentów. Jakub jednak w swojej recenzji bardzo pozytywnie ocenił najnowszą produkcję twórców Serial Cleaner.

Michał Mielcarek, prezes Draw Distance, nie ukrywa, że liczy iż Ritual: Crown of Horns osiągnie komercyjny sukces na konsoli Sony:

Miło nam ogłosić, że jeszcze w lutym, udostępnimy wersję Ritual: Crown of Horns w wersji na PS4. To bardzo szybka i wymagająca gra akcji, osadzona w piekielnym uniwersum, stanowiącym mieszankę Weird West, z elementami znanymi z gatunku Acid Western. Motywy obecne w grze są inspirowane dziełami kultury takimi jak „El Topo” Alejandro Jodorowskiego, „High Plains Drifter” Clinta Eastwooda, czy kultowy serial telewizyjny „The Wild Wild West”. Od listopada gra jest dostępna w wersji na PC i Nintendo Switch. Jej wprowadzenie na kolejną, niezwykle popularną platformę, w naszej ocenie znacząco przełoży się na wyniki finansowe spółki w niedalekiej perspektywie.

W Ritual: Crown of Horns wcielamy się w pół-kowboja, pół-demona wskrzeszonego magią tajemniczej wiedźmy. Ta daje bohaterowi szanse na zemstę, ale w zamian oczekuje ochrony podczas odprawiania bluźnierczych rytuałów..