Returnal zadebiutuje w marcu wyłącznie na PlayStation 5

Returnal
Returnal

Sony poinformowało, że już 19 marca 2021 zadebiutuje gra Returnal. Produkcja studia Housemarque będzie dostępna wyłącznie na PlayStation 5. To dość zaskakujące, że od zapowiedzi tytułu ekskluzywnego na japońską platformę, do jego premiery, może minąć niespełna rok.

Returnal można już nabyć w PlayStation Store w przedsprzedaż edycji cyfrowych w cenie 339 zł za wersję podstawową i 389 zł za edycję specjalną.

Returnal to trzecioosobowa gra akcji wielkiego formatu, w której twórcy eksperymentują z technikami narracyjnymi.

W Returnal gracze będą mogli wniknąć głęboko w umysł Selene, kosmicznej zwiadowczyni Astry, uwięzionej w piekielnej pętli ciągłego zmartwychwstawania na wrogiej planecie. Formuła gry roguelike w połączeniu z elementami eksploracyjnej platformówki pozwala na wyjątkowy sposób poznawania planety i prowadzenia walki. Oczywiście nie zabraknie też typowych dla Housemarque zręcznościowych elementów, zatem trzeba przygotować się na swoisty grad pocisków.

Dzięki niezwykle szybkiemu wczytywaniu, można niemal natychmiast wrócić w sam środek walki, a wykorzystane przez studio możliwości bezprzewodowego kontrolera DualSense zapewnią graczom dodatkowe doznania w trakcie rozgrywki. Dodatkowo, dzięki efektom odtwarzanym przez kontroler będzie można poczuć naturalne środowisko obcej planety.

Każda broń ma alternatywny tryb strzelania, a każdy z trybów Alt-Fire można znaleźć na dowolnej broni. Za pomocą spustów adaptacyjnych, gracze będą mogli płynnie przełączać się między strzelaniem przy użyciu celownika, a włączeniem trybu Alt-Fire polegającego na tym, że wciśnięcie spustu do połowy oznacza celowanie przez celownik. Wciśnięcie go do końca pozwala włączyć ładowalny atak Alt-Fire. Przełączanie trybów za pomocą jednego spustu błyskawicznie staje się naturalnym elementem rozgrywki. Poniżej możecie obejrzeć najnowszy gamepaly z gry Returnal.