Reagent Games nie pracuje już nad Crackdown 3. Twórca serii również opuścił projekt

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Crackdown 3
Crackdown 3

Od pierwszej zapowiedzi gry Crackdown 3 minęło już kilka lat, w ciągu których wiele razy nad projektem zbierały się ciemne chmury. Kilka tygodni temu plotkowano nawet o anulowaniu gry, ale informacje te szybko zdementowano. Microsoft podczas E3 2018 opublikował nowy zwiastun zapowiadający zbliżającą się premierę ekskluzywnego Crackdown 3, ale czy powinno to uspokoić graczy? Burzliwy oraz pełen niejasności proces produkcji, sprawia, że jakość gry jest wielką niewiadomą i nie pozwala mięć dużych oczekiwań odnośnie nowej odsłony serii znanej z konsoli Xbox 360. Na domiar złego, dowiedzieliśmy się wczoraj , że firma Reagent Games, jeden z głównych deweloperów pracujących nad grą, wycofał się z projektu, podobnie zresztą jak twórca serii, Dave Jones.

W wywiadzie dla serwisu Polygon, szef Microsoft Studios, Matt Booty, potwierdził, że Microsoft nie współpracuje już z żadnym z wymienionych wyżej producentów, a Crackdown 3, tworzy obecnie jedynie Sumo Digital, które jest głównie znane z gier sportowych jak chociażby seria Virtua Tennis, czy portów starszych odsłon serii FIFA na konsole Nintendo.

Crackdown 3 ma zadebiutować 22 lutego 2019 roku w edycji na PC i Xbox One.

Crackdown 3 – zwiastun z E3 2018

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów