Raport o stanie prac nad Gothic II: Dzieje Khorinis

Robert Chełstowski | @Zdzichsiu | | Przeczytasz w 2 min.
Gothic 2 Dzieje Khorinis
Gothic 2 Dzieje Khorinis

Grupa Soulfire, twórcy Dziejów Khorinis, czyli gorąco wyczekiwanego przez wielu graczy moda do Gothica II Noc Kruka, podzieliła się niedawno w serwisie YouTube raportem z prac nad swoją produkcją. Filmik całościowo czytany jest przez kultowy dla graczy Gothica głos Xardasa, czyli pana Tomasza Marzeckiego.

Znajdziemy w nim między innymi zdementowanie plotek, jakoby po głośnym rozłamie, o którym na bieżąco informowaliśmy was na przełomie marca i kwietnia, projekt ten powstawał zupełnie od nowa. Twórcy ponadto dzielą się z nami również nowinkami prosto z procesu produkcyjnego, którymi są w głównej mierze:

  • Zmiany w modelu 3D świata, praca nad jego spójnością, uaktualnienie modeli budynków i poprawianie ogólnego level designu wyspy Vaduz.
  • Opracowanie nowych animacji przy użyciu zupełnie nowego narzędzia, jakim jest Autodesk MotionBuilder, które zostało udostępnione twórcom dzięki uprzejmości ekipy z Flying Wild Hog, autorów między innymi współczesnych Shadow Warriorów. Owe animacje wydają się o wiele płynniejsze i bardziej naturalne, niż te z podstawowej wersji gry
  • Uzupełnienie i skorygowanie scenariusza przez profesjonalnych scenarzystów
  • Zapowiedź, że informacji o planach wydawniczych możemy wyczekiwać w marcu 2019 roku

Po więcej i w bardziej szczegółowej formie zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału:

Trzeba przyznać, iż projekt zapowiada się na jeszcze bardziej profesjonalny, niż było to do tej pory. Warto tutaj dodać, że dołączają do niego nawet zagraniczni deweloperzy. Jednakże, w myśl słów samych autorów, pamiętajmy, iż wciąż jest to tylko fanowska modyfikacja do przeszło szesnastoletniej gry i hobby, którym producenci zajmują się w wolnym czasie.

Na sam koniec warto wspomnieć o szczytnej inicjatywie, jaką jest pomoc panu Krzysztofowi Zakrzewskiemu, aktorowi, który podkładał głos między innymi do Dziejów Khorinis. Pan Krzysztof zmaga się z chorobą nowotworową i aktualnie zbierane są dla niego środki na dalsze leczenie. Więcej informacji uzyskacie już pod tym adresem: klik.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów