Przy produkcji The Last Of Us 2 używany jest mocap psów?

The Last of Us Part II e1519066602533

Neil Druckmann, reżyser i scenarzysta nadchodzącego sequela ekskluzywnej gry na PlayStation 4 zatytułowanej The Last of Us, opublikował ostatnio zdjęcie na Twitterze, na którym widzimy psa ubranego w kostium używany w technologii motion capture. Nie mamy pewności, czy tweet Neila Druckmanna oznacza używanie mocapu na psach przy tworzeniu The Last Of Us 2, lecz wydaje się to dość logicznym przypuszczeniem. Czy w grze ujrzymy psią gwiazdę?

Rok 2018 jest Rokiem Psa w chińskiej astrologii, a pies jest dokładnie jedenastym zwierzęciem w chińskim zodiaku. Chiński Nowy Rok Psa rozpoczął się w piątek 16 lutego bieżącego roku, a kończy się 4 lutego 2019 roku.

The Last Of Us Part II oficjalnie zapowiedziano w 2016 roku. Na zeszłorocznym Paris Games Week został wydany nowy zwiastun gry, lecz sam tytuł nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

Pierwsza część The Last Of Us została wydana 14 czerwca 2013 roku przez Naughty Dog na konsolę PlayStation 3, a remaster pojawił się 29 lipca 2014 roku na konsolę PlayStation 4. Produkcja otrzymała ponad 200 tytułów gry roku i jest uważana za jedną z najlepszych gier ekskluzywnych wydanych na PlayStation.