Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Przegląd Steam #7 Ronin poprowadzi kartel narkotykowy

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Siódemka to szczęśliwa liczba. Siedem cudów świata, siedem cnót, siedem wzgórz Rzymu, siedem bóstw opiekuńczych, siedmiu pradawnych wielkich mędrców hinduskich… Można wymieniać długo, dlatego też miejmy nadzieję, że i siódemka w tytule dzisiejszego Przeglądu Steam przyniesie nam wszystkim szczęście. Przygotujcie się, bo oto przed wami sied… osiem gier, których premiery zaplanowano na trzeci tydzień marca.

Ecosystem

Uwaga, będzie masło maślane. Ecosystem to gra, która polega na budowaniu ekosystemu. To symulacja podwodnego życia, w której naszym zadaniem jest dbanie o to, by organizmy mogły się bezpiecznie rozmnażać. Właściwie celem tej gry jest dążenie, by stała się ona samowystarczalną symulacją. By raz stworzony ekosystem, niczym za dotknięciem boskiej ręki, mógł przetrwać bez dalszego udziału gracza. Taka strategia zmieszana z tycoonem, która z czasem przeradza się w idle game. Mam nadzieję, że zyska większy rozgłos!

Data premiery: 16.03 (klik)

Mundaun

Popatrzcie tylko na tę grę! Czy nie krzyczy do was z ekranu i nie zachęca do sprawdzenia? Mundaun to horror z rodzaju symulatorów chodzenia, tyle tylko, że spośród masy innych tytułów wyróżnia się prześliczną oprawą graficzną stylizowaną na szkice ołówkiem. To ciekawe podejście, by wrzucić gracza do monochromatycznego świata i z pewnością dzięki niemu klimat gry poszybuje w niebiosa.

Data premiery: 16.03 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Red Ronin

Mmm, Red Ronin. Gra wygląda jak skrzyżowanie Hotline Miami z turówką. Brzmi to dziwnie, ale chodzi o to, że jedynym sposobem kontroli ronina jest dashowanie, które służy zarówno za atak, jak i poruszanie się. Tura służy za wybranie kierunku dashu, a dalej… dalej magia dzieje się sama! Wygląda to bardzo efekciarsko i przyjemnie. W swej konstrukcji to w sumie bardziej gra logiczna, tyle że dopakowana akcją. Co więcej, gra ma demo, więc nic tylko sprawdzać!

Data premiery: 17.03 (klik)

Rotate To Find The Difference

Do każdego Przeglądu Steam musi trafić jakaś gierka logiczna nieskomplikowana pod względem złożoności zasad. Dzisiejsza produkcja to zabawa z rodzaju znajdź różnice na sąsiednim obrazku, tyle tylko, że zabawę osadzono tu w środowisku 3D, które możemy obracać. Prosty tytuł na spostrzegawczość, który ma jednak swój urok.

Data premiery: 17.03 (klik)

Cartel Tycoon

A może by tak rzucić wszystko i założyć kartel narkotykowy? Szmuglować kokę z całego świata i handlować nią na czarnym rynku, zyskując nowe kontakty i pnąc się na szczyt przestępczej drabiny? Ekhm… Mam nadzieję, że jutro o szóstej nie odwiedzą mnie panowie w granatowych mundurach, bo chodzi tu nie o moje prywatne marzenia, a grę. Cartel Tycoon, jak sama nazwa wskazuje, to ekonomiczna strategia, w której zabawa opiera się na zarządzaniu narkotykowym biznesem. Były tuż tycoony szpitala, zoo, wesołego miasteczka, firmy tworzącej gry, a teraz w biznesie odnaleźli się także przemytnicy koksu.

Data premiery: 18.03 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Dark Water: Slime Invader

Przyjemna platfomórka 2,5D, w której większość mechaniki oparto o używanie łuku. Niby typowy przedstawiciel gatunku, który właśnie dzięki umiejętnościom opartym o posyłanie strzały, może stać się czymś minimalnie ciekawszym, o ile autorzy będą umiejętnie potrafili to oddać w level designie.  Niezależnie od tego to tytuł, który łakomi na wszystko z tego gatunku miłośnicy skakania powinni wziąć pod uwagę jako swoją przyszłą grę do ogrania.

Data premiery: 18.03 (klik)

Neurodeck: Psychological Deckbuilder

Deckbuilder połączony z testem psychologicznym? Cóż, rynek indie udowadnia nam, że to możliwe. Mam wrażenie, że często nadużywam w tym zestawieniu stwierdzenia „bardzo ciekawy”, ale Neurodeck jest faktycznie tym bardzo ciekawym wśród innych bardzo ciekawych tytułów. Jeśli twórcy z wyczuciem zbalansują typową karcianą rozgrywkę z terapeutycznym wypełnianiem formularzy, może wyjść z tego mała perełka. Już teraz godne pochwały jest to, że mają jakiś ambitniejszy pomysł na siebie.

 Data premiery: 18.03 (klik)

Fate of Kai

Gra, która jest komiksem. Nie, nie chodzi tu o Liberated, chociaż pomysł jest trochę podobny. Fate of Kai to przygodówka, która toczy się na kartach komiksu. Ciekawym elementem jest tu to, że nie sterujemy postacią, a jej myślami, wstawiając odpowiednie rzeczy w dymki. Jako Kai przeżyjemy przygodę w ładnym rysowanym świecie, a gra obiecuje wyzwania natury logicznej i unikalny storytelling prowadzony oszczędną ilością słów.

Data premiery: 19.03 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Czy któryś z tych tytułów przykuł waszą uwagę? Mam taką nadzieję. Jeśli nie, zapraszam za tydzień o tej samej porze, czyli koło godziny 21. Zachęcam też do przejrzenia poprzednich artykułów z serii pod tym linkiem: klik.

Sprawdź też: Najciekawsze gry marca

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Zobacz także...

RECENZJE GIER

A gdyby tak II wojna światowa nigdy się nie skończyła? Wyobraźmy sobie, że Niemcy po 1945 roku wciąż okupują Polskę i szykują się do...

TANIE GRANIE

Epic Games umożliwił graczom przypisanie przez najbliższy tydzień Tales of the Neon Sea do swojego konta w sklepie Epic Games Store.  Tales of the Neon Sea to...

RECENZJE GIER

Gdyby przeprowadzić ankietę wśród polskich graczy będących po trzydziestce, to w ścisłej czołówce najbardziej zapamiętanych przez nich strategii byłaby Twierdza lub Twierdza: Krzyżowiec. Te...

PUBLICYSTYKA

Witajcie w kwietniu! To kolejny miesiąc, który ma nam dostarczyć wielu ciekawych gier i to z różnych gatunków. Tradycyjnie postanowiliśmy wybrać 5 produkcji, które...

Advertisement