Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

OGÓLNE

Przegląd Steam #5 Odblokuj kota i znajdź miłość

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie! Zapraszam do czwartego artykułu, w którym zrobię to za was.

To już miesiąc? Ano tak! W kolejnym Przeglądzie Steam przyjrzymy się premierom zaplanowanym na tydzień od 1 do 7 marca. Za oknem, przynajmniej chwilowo, panują wiosenne nastroje. Czy rynek indyków również przebudza się z zimowego snu? Zobaczymy już za chwilę. Tradycyjnie, w tym zestawieniu, czeka na was osiem najmniej znanych gier.

Foregone

Na sam początek Zignorowany, czyli czasowy exclusive na Epic Games Store, który w końcu doczekał się swojej steamowej premiery. To stylowa platformówka 2D, która może budzić skojarzenia z Dead Cells, tyle że nie jest pełnoprawnym rogalikiem. Ma jego elementy, ale zostały one zaprezentowane w formie bardziej przystępnej dla nowych graczy.To ciekawa alternatywa, jeśli komuś nie widzi się próg wejścia oznaczający zaczynanie wszystkiego od nowa po śmierci.

Data premiery: 1.03 (klik)

Unlock the Cat

Odblokuj kota. Odblokuj tego kota! To już chyba tradycja, że w każdym przeglądzie musi znaleźć się jakaś gra logiczna. Tym razem jest to produkcja do bólu typowa, bo opierająca się na klasycznej minigierce w przesuwanie bloków, ale przyciągająca do siebie za sprawą tematyki i oprawy. Naszym celem jest uwolnienie słodkiego kotka z pułapki, by mógł przejść z punktu A do B. Pomysł prosty i znany, ale w tej wersji może bawić.

Data premiery: 2.03 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bang-On Balls: Chronicles

Przygotujcie się na polandballe autorstwa warszawskiego studia Exit Plan Games. Wchodzące do wczesnego dostępu Bang-On Balls to humorystyczna platformówka 3D z tymi memicznymi postaciami w roli głównej. Autorzy, wśród których jest m.in. pracujący przy Wiedźminie 3 Damien Monnier, obiecują zwariowaną rozgrywkę utrzymaną w duchu collectathonów. Ja z zagraniem powstrzymam się do pełnej wersji, ale osoby lubiące na bieżąco monitorować rozwój produktu, powinni skusić się na wczesny dostęp.

Data premiery: 3.03 (klik)

Sir Lovelot

I kolejna propozycja dla miłośników dwuwymiarowych platformówek. Jako tytułowy rycerz będziemy musieli zdobyć miłość swojego życia, zwiedzając pół świata i przedzierając się przez zastępy niebezpieczeństw stojące na drodze do wież, w których pozamykano księżniczki. Czy sir Lovelotowi uda się zachwycić damy swoimi wyczynami i podbić serce którejś wybranki? Tego już dowiecie się z samej gry! Ładny pixel art, dynamiczny gameplay, prostota… Czego chcieć więcej? Aha! Gra początkowo wyszła na Atari VCS ;)

Data premiery: 3.03 (klik)

The Life and Suffering of Sir Brante

Życie i cierpienie Sir Brante to narracyjny RPG, w którym tytuł mówi właściwie sam za siebie, o czym będzie gra. Większość rozgrywki toczyć się tu będzie tekstowo, a wybory gracza będą kreować dalszy ciąg opowieści i życie tytułowego bohatera. Można to skojarzyć nawet z We. The Revolution, ale w prostszej i bardziej fabularnej formie. Warto się zainteresować, choć przed kupnem polecam obejrzeć jakiś gameplay, by upewnić się, czy to rzeczywiście gra w twoim stylu, bo trzeba przyznać, że jest specyficzna.

Data premiery: 4.03 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ranch Simulator

Albo Ranch Simulator – Realistyczna gra wieloosobowa typu sandbox o zarządzaniu ranczem; Symulator gospodarowania, Zbierania plonów, Polowania i budowania. Ufff… Nie wiem, kto postanowił tej grze nadać tak długi polski tytuł, ale to nie był dobry pomysł. To symulator farmy, ale nie w stylu, w jakim robiona jest większość tych gier. Głównym celem nie jest tu zasiew i zbieranie plonów przy pomocy różnorakich maszyn, a budowa swojego ranczo. Produkcja czerpie więc mocniej z survivali, niż klasycznych symulatorów. Dlatego też myślę, że warto ją obadać i dać feedback autorom, gdyż wychodzi dopiero we wczesnym dostępie.

Data premiery: 4.03 (klik)

Mail Mole

Platformówka 3D o krecie, który jest listonoszem. Kolorowa i urocza, z rozgrywką przypominającą trochę zubożone Super Mario 3D World. Nie wiem, co tu więcej pisać… Idźcie i sprawdźcie stronę na Steam! Zwłaszcza, jeśli lubicie skakać. Moim zdaniem warto.

Data premiery: 4.03  (klik)

RAKETENWASCHMACHINE

Nawet nie każcie mi powtarzać tego tytułu z pamięci. Tak jak i on może popsuć wam na moment głowę, tak samo, wedle obietnic autorów, może to zrobić sama produkcja. RAKETENWASCHMACHINE to gra akcji, w której jako stateczek będziemy przemierzać ciągle zmieniające się i poruszające korytarze. Trudny tytuł wymagający cierpliwości i opanowania własnej percepcji. Ta rakietopralka zapowiada się pomysłowo!

Data premiery: 5.03 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

W dzisiejszym przeglądzie to już wszystko. Znaleźliście coś dla siebie? Mam taką nadzieję! Jeśli nie, polecam sięgnąć do poprzednich artykułów z tej serii, które znajdziecie pod tym linkiem: klik. Warto też przypomnieć, że Przegląd Steam to cykl, w którym widzimy się co tydzień o godzinie 21.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Zobacz także...

RECENZJE GIER

A gdyby tak II wojna światowa nigdy się nie skończyła? Wyobraźmy sobie, że Niemcy po 1945 roku wciąż okupują Polskę i szykują się do...

TANIE GRANIE

Epic Games umożliwił graczom przypisanie przez najbliższy tydzień Tales of the Neon Sea do swojego konta w sklepie Epic Games Store.  Tales of the Neon Sea to...

RECENZJE GIER

Gdyby przeprowadzić ankietę wśród polskich graczy będących po trzydziestce, to w ścisłej czołówce najbardziej zapamiętanych przez nich strategii byłaby Twierdza lub Twierdza: Krzyżowiec. Te...

PUBLICYSTYKA

Witajcie w kwietniu! To kolejny miesiąc, który ma nam dostarczyć wielu ciekawych gier i to z różnych gatunków. Tradycyjnie postanowiliśmy wybrać 5 produkcji, które...

Advertisement