Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Przegląd Steam #3 Mezopotamski władca zajada cytrynowe ciasto

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie! Zapraszam do trzeciego już artykułu, w którym zrobię to za was.

W tym wydaniu zajmiemy się premierami zaplanowanymi na tydzień od 15.02 do 21.02. Przypominam, że w formie krótkich opisów bierzemy tu pod uwagę najmniej znane gry, by sprawić, żeby poznało je trochę więcej osób. Gotowi na kolejne osiem propozycji?

Trashed

Trashed to gra o wysypisku śmieci. Jeśli lubicie takie tytuły, jak Factorio lub Satisfactory, produkcja ta może być ciekawą, mniej konwencjonalną alternatywą w tematyce gier o zarządzaniu i optymalizacji. Wszystko połączono tu ze strzelanką. By móc na śmietniku budować, najpierw należy wyczyścić go z tego, co się na nim zalęgło. Gra zaliczy premierę we wczesnym dostępie, dlatego też będziecie mogli mieć wpływ na jej przyszły rozwój.

Data premiery: 15.02 (klik)

Gem Wizards Tactics

Moim pierwszym skojarzeniem, jeśli chodzi o tę produkcję, jest Into the Breach. Oba te tytuły to pixel-artowe strategie turowe rozgrywające się na losowo generowanych planszach. I chociaż jedna odgrywa się na kwadratach, a druga na heksagonach, można znaleźć w nich mechaniczne punkty wspólne. Trochę przypomina to też stare odsłony Fire Emblem, pamiętające jeszcze czasy GameBoy’a Advance. Zaciekawieni? Mam nadzieję.

Data premiery: 16.02 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Chronicle of Innsmouth: Mountains of Madness

Czy są tu jacyś fani Lovecrafta? Fani przygodówek? Wyszukajmy punkty wspólne w tych zbiorach i uzyskajmy fanów przygodówek inspirowanych Lovecraftem! W górach szaleństwa to utrzymana w stylistyce retro produkcja oparta o dzieło samotnika z Providence o tym samym tytule. Moim zdaniem jedna z ciekawszych pozycji, jeśli chodzi o tego autora, dlatego mam nadzieję, że i w przygodówkowej formie zapewni dużo wrażeń.

Data premiery: 16.02 (klik)

Purrfect Apawcalypse: Love at Furst Bite

Miłośnicy kotów są ostatnio rozpieszczani. W tamtym tygodniu była gra dla kociarzy, w tym jest… Ba, nawet nowy Mario ma świat z motywem przewodnim kotów! Purrfect Apawcalypse to stylowy visual novel, w którym zostaniemy zamknięci w szkole podczas apokalipsy. Nie jakiejś tam pierwszej lepszej apokalipsy! Demony zabijają psich uczniów, więc jako szczeniaczek Olive będziemy musieli za wszelką cenę uniknąć śmierci. Zapowiada się dosyć standardowa dla tego gatunku pozycja, ale ciekawa za sprawą stylu.

Data premiery: 16.02 (klik)

Nebuchadnezzar

Cezar, Faraon: Złota Edycja, Zeus: Pan Olimpu, Cesarz: Narodziny Państwa Środka. Jeśli z nostalgią wspominasz któryś z tych święcących triumfy we wczesnych latach 2000 tytułów o rozbudowywaniu i zarządzaniu antycznymi miastami, chyba możesz już przetrzeć swoje oczy z radością. Nabuchodonozor to kolejna z tego typu produkcji, w której przyjdzie nam budować potęgę starożytnej Mezopotamii. To istny must have dla miłośników starożytnych city builderów!

Data premiery: 17.02 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Lemon Cake

Przytulna gra o zarządzaniu cukiernią. Od farmy, przez piekarnię, aż do gotowego klienta, naszym zdaniem będzie sprawne gospodarowanie czasem i zasobami, by rozwijać swój biznes i zadowalać brzuchy głodnych gości. Gra wygląda tak cozy, że słodycz aż wylewa się z ekranu. Niech was to jednak nie zwiedzie, to tytuł, który może przynieść nie lada wyzwanie i pokazać, że wielopoziomowe zarządzanie biznesem wcale nie jest takie łatwe. Nie wiem, jak wy, ale ja bym zjadł jakieś ciasto. Może być cytrynowe!

Data premiery: 18.02 (klik)

Mutropolis

W roku 5000 mieszkańcy Marsa wyruszą w ekspedycję na niezamieszkałą Ziemię, by sprawdzić na własne oczy, czy teorie o tym, jakoby ta planeta miała być kiedyś zamieszkała, są prawdziwe. Mutropolis to ręcznie rysowana przygodówka sci-fi, w której wcielimy się naukowca nerda poszukującego legendarnego zaginionego miasta. Dosyć standardowy tytuł, który powinien jednak zadowolić fanów gatunku spragnionych każdej nowej pozycji.

Data premiery: 18.02 (klik)

The Shore

Pierwszoosobowa gra narracyjna z elementami horroru. Lub mówiąc prościej, symulator chodzenia. The Shore to kolejna produkcja oparta o prozę Lovecrafta, w której będziemy musieli odkryć tajemnicę samotnej i opuszczonej wyspy. Podobnych tytułów mieliśmy już kilka, ale jeśli wciąż nie znudziła was spacerowa formuła, myślę, że The Shore może zapewnić kilka godzin niezłej zabawy.

Data premiery: 19.02 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

I to już wszystko. Mam nadzieję, że któryś z powyższych tytułów was zaciekawił. Jeśli nie, tradycyjnie już zapraszam na za tydzień na godzinę 21. Zobaczymy, co przyniesie nam czwarty przegląd. A jeśli jesteście ciekawi poprzednich edycji, możecie je sprawdzić tutaj.

Sprawdź też: Najciekawsze premiery lutego

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

XSX

Microsoft po raz kolejny zaprezentował listę gier, które trafią do biblioteki Xbox Game Pass w przeciągu następnych dwóch tygodni. Najsmakowitszym kąskiem dla wielu z...

RECENZJE GIER

Sześcienne szkielety powstają ze switchowego grobu, by zawojować rynek PC… Dobra, to nie był dobry początek. Dość długo zastanawiałem się, co zrobić ze Skellboy:...

TANIE GRANIE

Epic Games umożliwił graczom przypisanie przez najbliższy tydzień gry Galactic Civilizations III za darmo do swojego konta w sklepie Epic Games Store.  Galactic Civilizations III to...

PUBLICYSTYKA

Jeśli już zdążyliście wyjąć pochodnie, naostrzyć kołki i pożyczyć od dziadka widły, to stop! Nie szturmujcie siedziby redakcji, bo mnie tam nie ma. Musicie...

Advertisement