Przegląd Steam #25 Mocny tydzień w japońskich klimatach

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Dwadzieścia pięć. Dokładnie tyle tygodni minęło od momentu, w którym ukazał się pierwszy Przegląd Steam. Nie sądziłem, że dobiję do tej liczby, ale udało się. Łącznie daje to nam 200 gier z przeróżnych gatunków. Indyków, które być może uratowaliśmy od zapomnienia. Bo jak założyłem sobie na samym początku, tak tych założeń się trzymam. W tym cyklu przybliżamy głównie najmniej znane tytuły. A dzisiaj czeka na was osiem kolejnych propozycji.

AKIBA’S TRIP: Hellbound & Debriefed

Kolejna odsłona względnie mało znanej serii japońskich gier akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w otaku walczących z wampirami na ulicach Tokio. Tyle, że ta walka jest nietypowa, gdyż wampiry należy najpierw rozebrać, by wystawić je na działanie światła słonecznego. Hellbound & Debriefed to rozszerzony remaster oryginalnej odsłony z PSP.

Data premiery: 20.07 (klik)

Cris Tales

Są tu miłośnicy jRPG-ów? Mam taką nadzieję, bo to coś dla was! Jak mówią sami autorzy: Cris Tales jest cudownym ukłonem z nową perspektywą w kierunku gier indie oraz klasyków JRPG. Zerkaj w przeszłość, działaj w teraźniejszości oraz obserwuj, jak Twoje wybory zmieniają przyszłość. Co prawda ciężko ocenić mi, na ile cudowny będzie ten ukłon i jak bardzo nowa perspektywa zmieni klasyczną dla gatunku rozgrywkę, ale… Jak to wygląda! Dla samych doznań audiowizualnych warto sprawdzić Cris Tales.

Data premiery: 20.07 (klik)

Death’s Door

Klimatyczny RPG akcji, w którym wcielimy się w Kruka. Ów Kruk codziennie zbiera dusze zmarłych, jednak pewnego razu ktoś kradnie jedną z dusz i udaje się z nią do krainy, gdzie śmierć nie istnieje. Wcielając się w kruczego protagonistę będziemy musieli przekroczyć wrota śmierci i zanurzyć się w posępny świat władany przez nieśmiertelnych tyranów, by odzyskać to, co nam skradziono.

Data premiery: 20.07 (klik)

Mini Motorways

Oficjalna kontynuacja Mini Metro. Gdy tam zajmowaliśmy się planowaniem i budową podziemnego transportu, w Mini Motorways zajmiemy się tym nadziemnym poprzez projektowanie sieci dróg w rozrastającym się mieście. Miłośnicy Mini Metro powinni się poczuć jak w domu. Nasza recenzja pojawi się za jakiś czas.

Data premiery: 20.07 (klik)

Samurai Gunn 2

Kontynuacja ciepło przyjętego tytułu z 2013 roku. Połączenie brawlerowej bijatyki i platformówki, w której głównym założeniem są rozgrywki kooperacyjne. Dynamiczna zabawa, sporo trybów, no i uwaga, mała współpraca między markami niczym w Smash Bros! Zagramy tu w poziomy oparte o Minit i Spelunky. Te drugie mają być generowane losowo.

Data premiery: 20.07 (klik)

Deepest Chamber

Klasyczny dungeon crawler połączony z karcianką. Chodzimy po lochach czwórką bohaterów niczym za starych dobrych czasów, tyle że zamiast atakować itd. używamy kart ze skillami i przedmiotami. Fajna propozycja dla osób, które chcą czegoś nowego w niby starej formule.

Data premiery: 22.07 (klik)

Last Stop

Last Stop to przeznaczona dla pojedynczego gracza przygoda osadzona we współczesnym Londynie. Obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby, użytkownik kieruje trzema postaciami, których losy splata nadprzyrodzony incydent. W skrócie? Interaktywny film w stylu Telltale.

Data premiery: 22.07 (klik)

Song of Farca

Detektywistyczna przygodówka, w której będziemy włamywać się do akt zbrodni, przeszukiwać miejsca, wynajdywać dowody i przesłuchiwać świadków. Trochę w tym Papers, Please, ale z romansem do CSI. Twórcy obiecują inspiracje serialem Black Mirror.

Data premiery: 22.07 (klik)

I tyle, jeśli chodzi o premiery nadchodzącego tygodnia. Znaleźliście coś dla siebie? Mam nadzieję, gdyż było tu kilka naprawdę smakowitych kąsków. Jeśli nie, zawsze możecie sięgnąć do któregoś z poprzednich artykułów tutaj. Do zobaczenia za tydzień!