Przegląd Steam #24 Wakacje zakrapiane depresyjnymi grami

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Dzisiaj po raz kolejny wcześniej, gdyż o 21 znaczna część czytelników najpewniej będzie oglądała finał Euro. Tym samym zapraszam was do kolejnego Przeglądu Steam, w którym przyjrzymy się ośmiu najmniej znanym grom, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień. Mam nadzieję, że znajdziecie propozycję dla siebie, która pomogłaby umilić wam letnie lenistwo.

Destined to Die

O umilaniu lata nie ma jednak mowy w przypadku pierwszej propozycji z tego zestawienia. Destined to Die to, sądząc po samym tytule, pesymistyczna produkcja. To gra task managing o stanach depresyjnych, która podejmuje wątki samobójstwa. Celem gracza jest podejmowanie takich decyzji, by wyciągnąć z życia jak najwięcej przed nieuchronną śmiercią.

Data premiery: 13.07 (klik)

https://www.youtube.com/watch?v=Fq45z7YXJn4

The Chameleon

Kameleon to ciekawe podejście do skradanek, w którym bohater może natychmiastowo zmieniać swój wygląd i upodobnić się do przeciwnika. Trochę może przypominać to przebieranki z Hitmana, tyle tylko, że dzieje się to natychmiastowo, a efekt nie jest długotrwały. Ponadto protagonista obdarzony supermocami może teleportować się, zwalniać czas i dashować w powietrzu. Miłośnicy skradania, zwłaszcza rodem z pierwszego PlayStation, powinni się zainteresować.

Data premiery: 13.07 (klik)

Radio Viscera

Dynamiczny top down shooter (albo izometryczny shooter?), który zasługuje na zwrócenie uwagi za sprawą zastosowania w nim zniszczalnego otoczenia. Przeciwnik ukrywa się za ścianą? Nic prostszego! Rozwal ścianę! Gra ma fajny feeling, a przy tym ładnie wygląda i brzmi. Polecam, chyba najciekawszy top down shooter, który trafił do tego cyklu.

Data premiery: 13.07 (klik)

Escape from Terror City

Niby prosta strzelanka TPP, niby lekko drewniana, ale kurczaki… Jak to wygląda! Ten retro feeling to jest powód, dla którego mam ochotę zagrać w Escape from Terror City, choć sama gra nie zapowiada się na dzieło sztuki i widać niedociągnięcia wynikające najpewniej z niskiego budżetu.

Data premiery: 14.07 (klik)

https://www.youtube.com/watch?v=01M8x4siH08

Dream Engines: Nomad Cities

Fani city builderów są rozpieszczani. Nie zliczę tych wszystkich przedstawicieli gatunku, którzy przewinęli się w cyklu Przeglądów Steam. Dzisiaj mamy dla was kolejną propozycję, choć jest w niej pewien twist. W Dream Engines budujemy bowiem latające miasta! A potem używamy ich do tego, by szybować po zasiedlonym przez potwory świecie postapo i lądować w dogodnych miejscach, by ruszyć na szabry.

Data premiery: 14.07 (klik)

SuchArt: Genius Artist Simulator

Symulator malarza. A może szalonego artysty? To od was zależy, czy podążycie drogą malarskich mistrzów, czy może wymyślicie własny surrealistyczny styl. SuchArt to klasyczny przedstawiciel symulatorów. Malujemy obrazy, sprzedajemy je, a za zebrane pieniądze ulepszamy studio i kupujemy przyrządy, by malować kolejne obrazy. I tak w kółko. Twórcy chwalą się ponadto realistyczną fizyką mieszania farby. Wszyscy niespełnieni artyści, to coś dla was!

Data premiery: 14.07 (klik)

Indoorlands

Był city builder, był symulator, jest i tycoon. Zgodnie z jednym z najpopularniejszych tropów gatunkowych wcielimy się tu we właściciela parku rozrywki. Projektując atrakcje i planując ich rozmieszczenie wpływamy na dobrostan klientów, co oczywiście przekłada się na płynące strumieniami pieniądze. Niby nic nowego, ale Indoorlands ma coś w sobie.

Data premiery: 14.07 (klik)

Lost At Sea

A w ostatniej grze tego zestawienia zgubimy się na morzu. Zaczęło się dosyć depresyjnie, ale chyba nie ma nic lepszego, niż kontynuowanie wakacyjnych klimatów wśród tropików. Cóż… Ekhm… Nawet i tutaj poruszana jest tematyka straty i radzenia sobie z przeszłością (to już wiecie, skąd tytuł tego Przeglądu). Ale przynajmniej widoczki ładne!

Data premiery: 15.07 (klik)

W dzisiejszym Przeglądzie Steam to by było na tyle. Tradycyjnie zapraszam was do kolejnego, który ukaże się już za tydzień. A w międzyczasie możecie zajrzeć do któregoś z poprzednich pod tym linkiem. Miłego kibicowania!