Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Przegląd Steam #24 Wakacje zakrapiane depresyjnymi grami

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Dzisiaj po raz kolejny wcześniej, gdyż o 21 znaczna część czytelników najpewniej będzie oglądała finał Euro. Tym samym zapraszam was do kolejnego Przeglądu Steam, w którym przyjrzymy się ośmiu najmniej znanym grom, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień. Mam nadzieję, że znajdziecie propozycję dla siebie, która pomogłaby umilić wam letnie lenistwo.

Destined to Die

O umilaniu lata nie ma jednak mowy w przypadku pierwszej propozycji z tego zestawienia. Destined to Die to, sądząc po samym tytule, pesymistyczna produkcja. To gra task managing o stanach depresyjnych, która podejmuje wątki samobójstwa. Celem gracza jest podejmowanie takich decyzji, by wyciągnąć z życia jak najwięcej przed nieuchronną śmiercią.

Data premiery: 13.07 (klik)

The Chameleon

Kameleon to ciekawe podejście do skradanek, w którym bohater może natychmiastowo zmieniać swój wygląd i upodobnić się do przeciwnika. Trochę może przypominać to przebieranki z Hitmana, tyle tylko, że dzieje się to natychmiastowo, a efekt nie jest długotrwały. Ponadto protagonista obdarzony supermocami może teleportować się, zwalniać czas i dashować w powietrzu. Miłośnicy skradania, zwłaszcza rodem z pierwszego PlayStation, powinni się zainteresować.

Data premiery: 13.07 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Radio Viscera

Dynamiczny top down shooter (albo izometryczny shooter?), który zasługuje na zwrócenie uwagi za sprawą zastosowania w nim zniszczalnego otoczenia. Przeciwnik ukrywa się za ścianą? Nic prostszego! Rozwal ścianę! Gra ma fajny feeling, a przy tym ładnie wygląda i brzmi. Polecam, chyba najciekawszy top down shooter, który trafił do tego cyklu.

Data premiery: 13.07 (klik)

Escape from Terror City

Niby prosta strzelanka TPP, niby lekko drewniana, ale kurczaki… Jak to wygląda! Ten retro feeling to jest powód, dla którego mam ochotę zagrać w Escape from Terror City, choć sama gra nie zapowiada się na dzieło sztuki i widać niedociągnięcia wynikające najpewniej z niskiego budżetu.

Data premiery: 14.07 (klik)

Dream Engines: Nomad Cities

Fani city builderów są rozpieszczani. Nie zliczę tych wszystkich przedstawicieli gatunku, którzy przewinęli się w cyklu Przeglądów Steam. Dzisiaj mamy dla was kolejną propozycję, choć jest w niej pewien twist. W Dream Engines budujemy bowiem latające miasta! A potem używamy ich do tego, by szybować po zasiedlonym przez potwory świecie postapo i lądować w dogodnych miejscach, by ruszyć na szabry.

Data premiery: 14.07 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

SuchArt: Genius Artist Simulator

Symulator malarza. A może szalonego artysty? To od was zależy, czy podążycie drogą malarskich mistrzów, czy może wymyślicie własny surrealistyczny styl. SuchArt to klasyczny przedstawiciel symulatorów. Malujemy obrazy, sprzedajemy je, a za zebrane pieniądze ulepszamy studio i kupujemy przyrządy, by malować kolejne obrazy. I tak w kółko. Twórcy chwalą się ponadto realistyczną fizyką mieszania farby. Wszyscy niespełnieni artyści, to coś dla was!

Data premiery: 14.07 (klik)

Indoorlands

Był city builder, był symulator, jest i tycoon. Zgodnie z jednym z najpopularniejszych tropów gatunkowych wcielimy się tu we właściciela parku rozrywki. Projektując atrakcje i planując ich rozmieszczenie wpływamy na dobrostan klientów, co oczywiście przekłada się na płynące strumieniami pieniądze. Niby nic nowego, ale Indoorlands ma coś w sobie.

Data premiery: 14.07 (klik)

Lost At Sea

A w ostatniej grze tego zestawienia zgubimy się na morzu. Zaczęło się dosyć depresyjnie, ale chyba nie ma nic lepszego, niż kontynuowanie wakacyjnych klimatów wśród tropików. Cóż… Ekhm… Nawet i tutaj poruszana jest tematyka straty i radzenia sobie z przeszłością (to już wiecie, skąd tytuł tego Przeglądu). Ale przynajmniej widoczki ładne!

Data premiery: 15.07 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

W dzisiejszym Przeglądzie Steam to by było na tyle. Tradycyjnie zapraszam was do kolejnego, który ukaże się już za tydzień. A w międzyczasie możecie zajrzeć do któregoś z poprzednich pod tym linkiem. Miłego kibicowania!

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Advertisement

Zobacz także...

TESTY SPRZĘTÓW

Garmin już od kilku dobrych lat podbija rynek zegarków sportowych. W swojej ofercie posiada wiele produktów z różnych półek cenowych, które są kierowane do...

MOBILE

NieR Re[in]carnation, mobilna odsłona uznanej serii autorstwa Yoko Taro, otrzymało nareszcie datę zachodniej premiery. Tytuł ten do tej pory dostępny był wyłącznie w Japonii,...

XONE

Studio Pythonesque ogłosiło daty premier konsolowych wersji uznanej przez krytyków przygodówki point’n’click The Procession to Calvary. Gra trafi na Nintendo Switch oraz Xboksa One...

RECENZJE GIER

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 pierwotnie zadebiutowało na komputerach osobistych z systemem Windows oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w wakacje zeszłego roku,...

Advertisement