Przegląd Steam #22 Było Her Story? Mamy His Story!

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Dzisiaj bez żadnego długiego wstępu. Zapraszam was do kolejnego Przeglądu Steam, w którym przyjrzymy się ośmiu najciekawszym i najmniej znanym grom, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień.

Brass: Birmingham

Planszówka, w którą można zagrać na komputerze. Zawsze ceniłem wszystkie cyfrowe wersje stołowych planszówek, gdyż gry planszowe oczywiście lubię, ale wykładać figurki i martwić się o wszystkie drobne elementy lub miejsce na stole już niekoniecznie. Jeśli należycie do ludzi mi podobnych, cóż, może warto zainteresować się Brass: Birmingham? Stołowa wersja gry zebrała bardzo dobre noty. Aha! Sama gra została umiejscowiona w realiach rewolucji przemysłowej.

Data premiery: 28.06 (klik)

Hunted: Kobayashi Tower

Uwaga! Gra nie ma nic wspólnego z tytułem Hunted: The Demon’s Forge od studia inXile. Nie wiem, czy ktokolwiek pamięta o Kuźni Demonów, ale warto przestrzec, jakby ktoś napalał się na nieoczekiwany sequel. Doprawdy, twórcy powinni wykazać się większą kreatywnością w nazywaniu swoich gier. Albo przynajmniej sprawdzić, czy coś takiego przypadkiem nie istnieje. Mniejsza… Kobayashi Tower pomimo zwodniczego tytułu wynagradza pomysłem. To gra akcji, w której wszystko odbywa się na kartach! Zresztą, zobaczcie zwiastun.

Data premiery: 29.06 (klik)

Nanoscape

Gra, która pozwoli wam przenieść się do wnętrza ludzkiego ciała i poznać mikroskopijny świat. Hej! Było już coś takiego. Ba, nawet to recenzowałem. Nazywało się Project Remedium. W sumie założenia są podobne, tyle że Nanoscape to najzwyklejszy symulator chodzenia osadzony w symulowanym środowisku, a Project Remedium było strzelanką. Jeśli za dzieciaka oglądaliście Było sobie życie i pragniecie powędrować wśród czerwonych krwinek, to może warto się zainteresować?

Data premiery: 29.06 (klik)

https://www.youtube.com/watch?v=Dt7qq_za0OQ

Onirike

Typowa platformówka 3D, tyle że zrealizowana w nietypowym świecie. Onirike wrzuca nas do otwartego środowiska stworzonego z sennych marzeń. Możemy się po nim swobodnie poruszać, by przeżywać własną nieliniową historię. Pomysł ambitny, choć w kwestii rozgrywki raczej sprowadzi się to po prostu do zaliczania platformówkowych wyzwań we własnej kolejności. Mimo wszystko, jeśli kiedyś pragnęliście, by przenieść się do świata rodem z Trwałości pamięci Salvadora Daliego, to nie musicie dalej szukać.

Data premiery: 29.06 (klik)

Sea of Roses

Miłośnicy klasycznych przygodówek, to coś dla was. Wcielimy się tu w Marin, która budzi się pewnego dnia, by przekonać się, że jakimś cudem trafiła do alternatywnej rzeczywistości. Choć otaczający ją świat wygląda tak samo, jak jej własny, jest wypełniony zupełnie nieznanymi jej osobami. Nawet w jej domu zamiast niej mieszka jakaś inna dziewczyna. Celem opowieści będzie oczywiście próba dowiedzenia się, co tu się stało.

Data premiery: 29.06 (klik)

Fox Stories

Gra o lisie! W którymś z pierwszych Przeglądów Steam zakładałem się z wami, że do wakacji pojawi się tu jeszcze jakaś gra o tych rudych ssakach. I co? I jest. Serio, lisy to teraz top topów, co rusz widzę zapowiedź kolejnej produkcji, nawet na E3 były ze dwa albo trzy tytuły. Tym razem Fox Stories to kooperacyjny sandbox, w którym z grupką znajomych będziemy swobodnie eksplorować las. Taka gierka relaksacyjna do wychillowania się z bliskimi.

Data premiery: 30.06 (klik)

The List

Pamiętacie Her Story? Nietypową, wielokrotnie nagradzaną detektywistyczną grę FMV? Cóż, przed wami His Story! A raczej The List, ale założenia są bliźniaczo podobne. Wcielamy się w policjanta-detektywa, który dostaje dostęp do bazy danych. Oglądając nagrania z przesłuchań i czytając dokumenty, musimy rozpracować śledztwo. Naszym podejrzanym jest Jordan, który został oskarżony o zabójstwo w samoobronie. I choć wszystko wydaje się jasne, czuć, że w tej sprawie coś jednak nie gra.

Data premiery: 30.06 (klik)

Noob – Les Sans-Factions

Gra o byciu w grze. W Japonii nazywamy ten gatunek mianem isekai, a jednym z jego najpopularniejszych przedstawicieli jest Sword Art Online. Jak da się zauważyć, omawiania gra SAO nie jest. To Noob, jak twierdzą autorzy, adaptacja francuskiego serialu o tym samym tytule. Produkcja opowiada o czwórce świeżych graczy, którzy przenoszą się do świata MMO i zakładają własną gildię. Ich celem jest wbicie setnego poziomu i dotarcie do klasy najlepszych graczy… Tia, to taka gra o graniu w inną grę.

Data premiery: 30.06 (klik)

W dzisiejszym przeglądzie to już wszystko. Tradycyjnie już mogę was zaprosić do odwiedzin za tydzień lub sięgnięcia do któregoś z poprzednich artykułów pod tym linkiem: klik. Mam nadzieję, że znaleźliście lub znajdziecie swojego upragnionego indyka.