Przegląd Steam #21 Wiatr wiejący na tonącym statku

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Jeśli nie zdążyliście jeszcze odetchnąć po wczorajszym meczu pełnym wrażeń, mamy dla was dobrą propozycję na zrelaksowanie się. Dwudziesty pierwszy Przegląd Steam, w którym znajdziecie tradycyjnie osiem najmniej znanych gier, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień. Ten sam, w którym polscy reprezentanci będą grali swój mecz o wszystko.

Industries of Titan

City builder osadzony w dystopijnej rzeczywistości miast przemysłowych. Jeśli marzyliście, by opanować jeden z księżyców Saturna i wybudować na nim iście cyberpunkową metropolię usianą fabrykami zanieczyszczającymi środowisko, to… Na co czekacie? Industries of Titan już czeka!

Data premiery: 21.06 (klik)

Phantom Abyss

Asynchroniczny multik o trójwymiarowym skakaniu po usianych przeszkodami świątyniach. Konkurujemy z innymi graczami, komu pierwszemu uda się dobiec do skrywanego na samym końcu skarbu, i kto w ogóle przeżyje tę morderczą wyprawę. Gra wychodzi dopiero we wstecznym dostępie, ale myślę, że warto jej dać szansę. W końcu zawsze to coś innego od setnej strzelanki. Tutaj rywalizujemy bieganiem i skakaniem.

Data premiery: 22.06 (klik)

https://youtu.be/PVJKXmBI-9I

Out of Line

O tak, to jedna z tych ładnych gier. Out of Line to połączenie platformówki i przygodówki, w której wcielimy się w robocika San uciekającego z fabryki będącej niegdyś jego domem. Idąc za słowami twórców: to wyjątkowa i pełna zagadek gra przygodowa z ręcznie rysowaną grafiką 2D. Czuć w tym trochę feeling Limbo, tyle że cała otoczka nie jest tak przygnębiająca.

Data premiery: 23.06 (klik)

Zolaris

Jak mówią sami autorzy ze studia Owl Path, Zolaris to pierwszoosobowa skradanko-strzelanka. Wcielmy się tu w młodego medium, który wykorzystuje swoje moce, by wykraść starożytny artefakt z rąk kultu chcącego zniszczyć świat. Nie wiemy, na ile Zolaris będzie immersive simem w stylu Thiefów lub Dishonored. Na ten moment twórcy zapowiadają dwa główne sposoby przejścia gry: po cichu i na głośno.

Data premiery: 23.06 (klik)

Shipwreck Escape

Immersive sim, w którym, jak sam tytuł wskazuje, będziemy uciekać z tonącego statku! Podczas ekskluzywnego rejsu z Aten do Dubaju coś nawaliło i statek zaczął nabierać wody. Obejmiemy tu kontrolę nad krupierem, który utknął na niższych pokładach. Będzie on musiał rozwiązać szereg zagadek, by przedostać się na szczyt statku i uciec z pływającej pułpaki. Ciekawy pomysł, który może okazać się unikalnym doświadczeniem.

Data premiery: 24.06 (klik)

Wind Wind

Albo Wiatr Wiatr, jeśli ktoś woli po naszemu. W sumie mało wiadomo, o tej grze, ale na prezentowanych screenach jest coś pociągającego i zapowiadającego ciekawy, surrealistyczny klimat. To gra przygodowo-logiczna, w której będziemy musieli przeprowadzić dusze na sam szczyt wysokiej wieży. Czy to jakaś alegoria czyśćca? Być może. Na drodze do odkupienia będzie jednak stało dużo przeszkód. Jako że gra nie ma żadnego zwiastuna, przejrzycie sobie zrzuty ekranu na Steamie.

Data premiery: 24.06 (klik)

Octarina

Ośmiornica uciekają z fabryki sushi. To wbrew pozorom nie losowe zdanie, które narodziło się w mojej głowie, ale opis tego, o czym jest Octarina. To trochę gra z serii dziwnych symulatorów i pewdiebaitów dla streamerów. Prosta platformówka z nietypowym sterowaniem ośmiornicą, przy której można miło spędzić czas. Najlepiej, jak ktoś obok patrzy, kiedy próbujesz nieudolnie poruszać mackami.

Data premiery: 25.06 (klik)

Plokoth

Kolejna z tych ładnych gier. Plokoth ma coś wspólnego z Out of Line nie tylko dlatego, że jest ładna. To również platformówka, ale tu nie czekają na nas wyzwania logiczne, tylko zręcznościowe. Klasyczny przedstawiciel gatunku, w którym skaczemy po dżungli i unikamy przeszkód. Siła tkwi w prostocie, a gdy do tej prostoty dołożymy śliczne tła, to w ogóle jest ekstra.

Data premiery: 25.06 (klik)

I to wszystko w dzisiejszym przeglądzie. Znaleźliście coś dla siebie? Mam taką nadzieję. Jeśli nie, zapraszam już za tydzień o tej samej porze. Możecie również zerknąć do któregoś z poprzednich zestawień tutaj.