Przegląd Steam #19 Farming Simulator rodem z Podlasia

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

W dzisiejszym Przeglądzie Steam nie mam wam do zaprezentowania szczególnego rozpoczęcia i po prostu mogę zaprosić do dalszego czytania ;) Czeka tu na was osiem propozycji najmniej znanych gier, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień.

Blade Assault

Dwuwymiarowa platformówka z elementami gier rogue. Na ogół macham ręką na tego typu produkcje, gdyż wychodzi ich cała masa, ale akurat Blade Assasult ma swój urok. Czuć w tym staroszkolny feeling gier z Game Boy’a Advance, połączony jednak ze współczesną płynnością rozgrywki i efektami specjalnymi.

Data premiery: 7.06 (klik)

Build Em’ Faster

Mamy tu coś dla fanów retro. Ideę Build Em’ Faster wskazuje doskonale sam tytuł. To mieszanka strategii i tower defense, w której celem zabawy jest jak najszybsze zbudowanie fortu, by obronić go przed nawałem wojsk przeciwnika. Czasem można pograć w coś prostego, by po prosu poniszczyć sobie wzajemnie bazy w grze multiplayer z kolegą lub koleżanką.

Data premiery: 7.06 (klik)

https://www.youtube.com/watch?v=IQJZU6QKfRA

Backbone

Przygodówek z antropomorficznymi zwięrzętami robi się coraz więcej. Do grona The Wolf Among Us, Blacksad: Under the Skin i kilku innych dołącza teraz Backbone. W tej detektywistycznej przygodzie wcielimy się w szopa Howarda, który musi przeprowadzić swoje dotychczas najtrudniejsze śledztwo w antyutopijnym Vancouver.

Data premiery: 8.06 (klik)

https://www.youtube.com/watch?v=Ga2XHd0cV00

Fuzz Dungeon

Twórca tej gry najwyraźniej przedawkował pewne środki. Nie wiem, jak mocny musiał być ten narkotykowy sen, ale było grubo. Fuzz Dungeon nie jest normalną grą i tyle wystarczy wam wiedzieć. Jak coś, ja wam tego nie polecałem.

Data premiery: 8.06 (klik)

Remains

Survival kosmiczny, w którym budujemy stację kosmiczną przy wykorzystaniu kosmicznych śmieci. Czy to nie jest fajny pomysł? Na stan na 2020 rok nad Ziemią lata jakieś dwadzieścia tysięcy obiektów. Pomyślcie sobie, co by było, gdyby zebrać to wszystko i sprzedać na złomie! Albo na ebay’u, bo na pewno znalazłby się jakiś kolekcjoner chcący zdobyć stary kawałek rakiety, który latał w kosmosie. Ale odchodzę od opisu gry… Remains to takie marzenie złomiarzy, by wyruszyć w kosmos i posprzątać ten śmietnik.

Data premiery: 8.06 (klik)

Farmer’s Life

Farmer’s Life to Symulator Farmy w krzywym zwierciadle. Krzywym, bo naszym. Słowo daję, że w prawie każdym tygodniu wychodzi coś nowego od PlayWay i przybudówek. Farmer’s Life to symulator rolnika rodem z Podlasia. A raczej stereotypowego Podlasia, wiecie, zacofanego skraju Polski, gdzie diabeł mówi dobranoc, a trzeźwym się jest od święta. No i tak, to właśnie to. Typowy budżetowy styl PlayWay i trochę absurdalnego humoru. W której innej grze mechaniką jest jeżdżenie na rowerze po pijaku?

Data premiery: 9.06 (klik)

WE ARE FOOTBALL

Komuś menadżer piłkarski? Nie jestem wielkim znawcą tego gatunku, dlatego pominę wszelkie niuanse. Jeśli ktoś jest, niech sprawdzi WE ARE FOOTBALL.

Data premiery: 10.06 (klik)

Valley of No Roads

Kolejny city builder! Tym razem coś bardziej nastawionego na odpoczynek i rozwiązywanie zagadek planistycznych zamiast wchodzenia w twardą ekonomię i zarządzanie miastem. Gra ma bardzo ładny, plastyczny styl graficzny, który powinien wpływać na wasze relaksowanie się.

Data premiery: 11.06 (klik)

To tyle, jeżeli chodzi o dzisiejszy przegląd. Znaleźliście coś dla siebie? Mam taką nadzieję. Jeśli nie, zapraszam za tydzień o tej samej porze. Możecie też zerknąć do któregoś z poprzednich artykułów (tutaj).