Przegląd Steam #18 Szpiegowanie, obrona metra i strzelanie balonami

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Przegląd Steam osiąga swoją pełnoletniość. Pełnotygodniowość? Mniejsza! Wiadomo, o co chodzi. Mamy już osiemnaście artykułów z serii i z okazji tej osiemnastki życzę samemu sobie i wam drugie tyle albo jeszcze więcej. Zapominając o słabym porównaniu na wstępie, zapraszam do obejrzenia kolejnych ośmiu propozycji na przyszły tydzień.

Deus Lo Veult

Ta gra wygląda jak jakiś niskobudżetowy naśladowca strategii Paradoxu! Wiecie: mapa świata, wcielanie się w jednego z władców, tworzenie alternatywnego biegu historii. Tyle tylko, że gdy w takiej Europie Universalis miejscem działań gracza była Europa, tutaj dostaniemy do rąk Bliski Wschód. Król, sułtan, czy emir? Kogo wybierzesz, by dojść do dominacji? (aha, tytuł to nie literówka z mojej strony)

Data premiery: 31.05 (klik)

Balloon Flight

Typowa mniejsza giereczka do pobawienia się mechaniką, aniżeli konkretnego maniaczenia. Siłą Balloon Flight, choć widać, że to niskobudżetowy tytuł, może być pomysł. Autorzy oddają w nasze ręce specjalne działo, które umożliwia zaczepianie balonów do powierzchni. Co równa się automatycznie z podnoszeniem przedmiotów. Jeśli chcecie poczuć się jak w filmie Odlot, to chyba znajdziecie tu tego namiastkę.

Data premiery: 1.06 (klik)

Operation: Tango

Bo do tanga trzeba dwojga… Autorzy Operation: Tango najwyraźniej wzięli sobie do serca słowa tej polskiej piosenki. Produkcja studia Clever Plays to kooperacyjna gra, w której jedna osoba wciela się w agenta, a druga w wspomagającego go hakera. Szpiegowska przygoda przeczołga was przez masę różnorodnych aktywności na drodze do uratowania świata. Idealny tytuł do pogrania z partnerem lub partnerką.

Data premiery: 1.06 (klik)

Stonefly

To jedna z tych ładnych gier! Stonefly to utrzymana w izometrycznym rzucie gra akcji z elementami RPG. Wcielamy się tu w jakiegoś robotycznego komara i przemierzamy florę i faunę, które tworzą śliczne plansze do naszego lotu. Przy okazji powalczymy z chcącymi nas zniszczyć robakami i odkryjemy chwytającą za serce (tak przynajmniej twierdzą autorzy) opowieść o rodzinie bohaterki.

Data premiery: 1.06 (klik)

Hokko Life

Czy to Animal Crossing? Czy to Stardew Valley? Nie, to Hokko Life, choć podobieństwa do dwóch wymienionych przed chwilą tytułów są widoczne na pierwszy rzut oka. To taki małomiasteczkowy schemat od zera do bohatera. Najpierw staramy się wiązać koniec z końcem przy zarządzaniu warsztatem, by skończyć na rozbudowie i odnawianiu tytułowej mieściny. Jeśli ktoś znudził się Animal Crossing, a chciałby pograć w coś podobnego, może umieścić Hokko Life na swojej liście życzeń.

Data premiery: 2.06 (klik)

Nemezis: Mysterious Journey III Prologue

Choć Nemezis: Mysterious Journey III, trzecia odsłona polskiego cyklu przygodówek Schizm, wychodzi dopiero w lipcu, autorzy z Detalion Games postanowili udostępnić graczom małą niespodziankę i wydać pełnoprawny prolog w formie samodzielnej gry. Nemezis to przygodówka 3D zrealizowana w stylu serii Myst. Trafimy tu na usianą zagadkami planetę Regilus. Eksplorując rejony wakacyjnego kurortu i rozwiązując kolejne trudne łamigłówki, będziecie musieli odnaleźć zaginionego towarzysza bohaterki.

Data premiery: 2.06 (klik)

The Last Spell

Ostatnie zaklęcie rzucone podczas niszczycielskiej wojny wywołało kataklizm i doprowadziło świat na skraj zagłady. Efekty zaklęcia widać do dziś; niedobitki ludzkości zmagają się z krwiożerczymi potworami, które zrodziły się z kataklizmu. The Last Spell to taktyczna gra RPG z elementami roguelite. W ciągu dnia twoim zadaniem jest podejmowanie decyzji dotyczących odbudowy miasta oraz wyboru zabezpieczeń. Podczas nocy przychodzi zaś pora rozpaczliwej obrony miasta.

Data premiery: 3.06 (klik)

https://www.youtube.com/watch?v=0j83RLrJCD0

Until We Die

Moskiewskie metro, postapokalipsa, mutanty, obrona stacji przemienionych w schrony resztek żyjącej ludzkości… Nie, to nie seria Metro 2033, a Until We Die. Klimaty podobne, gatunek zupełnie inny. Dopóki nie zginiemy to side-scrollerowa strategia z elementami tower defense. Jako Ivan będziemy musieli biegać po bazie i wydawać rozkazy, by nie pozwolić mutantom przedrzeć się dalej. Fani Metro nie powinni przechodzić obojętnie!

Data premiery: 3.06 (klik)

Dotarliśmy do końca. Tradycyjnie zapraszam was do kolejnego przeglądu, który ukaże się dokładnie za tydzień, a także do przejrzenia poprzednich artykułów z serii (klik). Jeśli nie w tym, to może w którymś z wcześniejszych znajdziecie indyka, który przypadnie wam do gustu.