Przegląd Steam #17 Najdłuższy dzień na Ziemi

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Hej, to znowu ja. Jak co tydzień zapraszam was do Przeglądu Steam, w którym przyjrzymy się grom niezależnym, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień. Czeka tu na was łącznie osiem propozycji z różnych gatunków, dlatego mam nadzieję, że każdy wybierze coś dla siebie.

Erica

Są tu miłośnicy interaktywnych filmów? Nie chodzi mi o gry w stylu Telltale, a prawdziwe, klasyczne interaktywne produkcje full motion video. Wiecie, nagrane przez aktorów scenki, pomiędzy którymi gracz może przeskakiwać dzięki dokonywaniu określonych wyborów. Jeśli tak, to dobrze się składa. Już niedługo wychodzi bowiem kolejny przedstawiciel tego gatunku, czyli Erica. Gra, w której tytułowa bohaterka będzie zmagać się z traumą związaną z zamordowaniem ojca. Pierwotnie była ona exclusivem na PS4, a teraz będzie okazja pograć w nią na PC.

Data premiery: 25.05 (klik)

King of Seas

Ahoj, przygodo! Pora rozwinąć żagle i wypłynąć do losowo generowanego świata wypełnionego nieodkrytymi wyspami i zakopanymi skarbami. King of Seas to gra action RPG, która pozwoli wam zostać tytułowym władcą piratów. Tytuł oferuje bitwy morskie, cutsomizację statku i system, który będzie reagować na nasze działania, np. zmieniając szlaki fregat kupieckich. Fani Sid Meier’s Pirates! powinni się zainteresować.

Data premiery: 25.05 (klik)

Strangeland

Studio Wadjet Eye Games powraca z najnowszą przygodówką. To producenci i wydawcy dosyć niszowych, choć docenianych gier, wśród których możecie kojarzyć Gemini Rue wydane niegdyś w Polsce nawet w pudełku, a także Unavowed. Strangeland ma trafiać w podobne klimaty staroszkolnej przygodówki. Trafimy tu do surrealistycznego świata przypominającego cyrk z koszmarów.

Data premiery: 25.05 (klik)

Alchemy Emporium

Praca alchemika to nie tylko przelewanie płynów z jednej flaszki do drugiej. To także ciężki biznes, o czym przekonacie się z Alchemy Emporium. To taki klasyczny management. Przychodzą klienci, robimy im mikstury, sprzedajemy, powtarzamy. W międzyczasie możemy jeszcze udać się do biblioteki, by poznać nowe przepisy i nauczyć postać nowych zdolności alchemicznych. Dostaniemy także opcję sabotowania konkurencji i współpracy z różnymi dziwnymi stworami.

Data premiery: 26.05 (klik)

Aluna: Sentinel of the Shards

Hack and slash połączony z elementami przygodowymi osadzony w szesnastowiecznej Ameryce Południowej. Wcielamy się tu w córkę bogini i hiszpańskiego konkwistadora, która musi wyruszyć do swojej ojczyzny, by odnowić moc tajemniczego amuletu i wypełnić przeznaczenie. System walki wygląda lekko drewniano, ale może to wynagradzać sam klimat i elementy mitologiczne.

Data premiery: 26.05 (klik)

https://www.youtube.com/watch?v=8WjQYWE6qv0

Castle Flipper

Odnawianie domów w House Flipper odeszło do lamusa? Co wy na to, by odnowić cały zamek? Jak można się domyślać, tytuł ten to kolejny symulator ze stajni PlayWay i przybudówek w postaci Ultimate Games. Wcielamy się tu w budowniczego, który zatrudniony do odnowy zamku z czasem dotrze do etapu budowania królestwa. Jeśli ktoś lubi taki gameplay, to hej… na co czekacie? To taki średniowieczny House Flipper!

Data premiery: 26.05 (klik)

Wild Drive

Parkourowa platformówka 3D osadzona w bardzo kolorowym i kreskówkowym środowisku. Wielkiej filozofii tu nie ma: biegamy, skaczemy i zdobywamy punkty. Sądzę, żę powinna to być bardzo przyjemna propozycja dla miłośników zręcznościowych doznań.

Data premiery: 27.05 (klik)

The Longest Road on Earth

Skłaniająca do refleksji gra pozbawiona zbędnych zawiłości rozgrywki. Brak dialogów i warstwy tekstowej pomagają stworzyć własną interpretację przygód czterech postaci. Opowieści są zilustrowane oryginalną, melancholijną ścieżką dźwiękową zawierającą ponad 20 piosenek. (Tak, skopiowałem opis ze Steam, bo idealnie przedstawia, czym gra jest. Taka melancholijna narracyjna przygodówka opowiadająca o szarej rzeczywistości. Polecam.)

Data premiery: 27.05 (klik)

I to wszystko. Czy znaleźliście coś dla siebie? Mam nadzieję, że tak. Jeśli nie, to zapraszam do kolejnego przeglądu, który ukaże się już za tydzień. Ewentualnie możecie sięgnąć do któregoś z poprzednich pod tym linkiem: klik