Przegląd Steam #16 Starzy ludzie, afrykańscy odkrywcy i oblężenia twierdz

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Zapraszam was do szesnastego Przeglądu Steam, w którym czeka na was wachlarz mocnych indyków. Zestaw gier w tym tygodniu był naprawdę pokaźny i ciężko było wybrać zaledwie ósemkę najlepszych tytułów, ale jakoś się to udało. Znajdziecie tu propozycje dla fanów wszystkich gatunków, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień.

Siege Survival: Gloria Victis

Gloria Victis to osadzone w czasach średniowiecza MMO tworzone przez polskie studio Black Eye Games. Siege Survival jest zaś jego spin-offem zrealizowanym w formie singlowej gry strategicznej. W odróżnieniu od wielu RTS-ów, Siege Survival pozwala nam wcielić się w tę drugą stronę barykady. Nie jesteśmy najeźdźcami, a obrońcami. Wcielamy się grupę cywili, która musi za wszelką cenę przetrwać oblężenie miasta. Z tego powodu do klasycznej strategii dochodzą elementy survivalu i zarządzania zapasami.

Data premiery: 18.05 (klik)

Aerial_Knight’s Never Yield

Bierzesz mechanikę biegania i skakania z endless runnerów, dorzucasz do tego trochę fabuły i mnóstwo stylu. Co wyjdzie z tej mieszanki? Ano Aerial_Knight’s. Aspirująca do miana filmu akcji trójwymiarowa gra o bieganiu i unikaniu przeszkód osadzona na ulicach futurystycznego miasta. W prawdziwym życiu nie strzelają do ciebie podczas wieczornego joggingu. Tutaj jak najbardziej.

Data premiery: 19.05 (klik)

Dr Livingstone, I Presume?

David Livingstone to odkrywca, który podczas jednej z wypraw wgłąb Afryki postanowił odnaleźć źródło Nilu. Krótko po rozpoczęciu wyprawy jego asystenci opuścili go i ogłosili światu, że Livingstone umarł. W rzeczywistości kontynuował wyprawę, a słynne zdanie Dr Livingstone, I Presume? zawdzięczamy odnalezieniu go przez wyprawę poszukiwawczą. Produkcja polskiego studia co prawda samej wyprawy nie dotyczy, bo będziemy zwiedzać tu pełen wyzwań logicznych dom odkrywcy. To taki cyfrowy escape room w afrykańskich klimatach.

Data premiery: 20.05 (klik)

Fabled Lands

Są tu jacyś fani staroszkolnych RPG-ów? Ale to takich mocno staroszkolnych? Jeśli tak, to być może zaciekawi was Fabled Lands. Jak twierdzą sami twórcy: wymagający RPG zrobiony w starym stylu. Produkcja bazuje na serii gier paragrafowych o tym samym tytule, choć ich znajomość nie jest wymagana, by cieszyć się z wersją komputerową. Jeśli jara was łażenie po mapie i potyczki turowe, zainteresujcie się Fabled Lands.

Data premiery: 20.05 (klik)

Frozenheim

Pamiętacie moja stwierdzenie, że city buildery przeżywają drugą młodość? Cóż, nie trzeba było długo czekać, a mam dla was kolejną propozycję. Frozenheim pozwoli wam wcielić się w zarządcę nordyckiej wioski. Budowanie, zarządzanie życiem osady, elementy RTS podczas walki. Nic tylko wypływać i wyruszać na podbój!

Data premiery: 20.05 (klik)

Just Die Already

Stop! Just Die Already to gra autorów Symulatora Kozy. Jeśli lubicie takie pewdiebaitowe giereczki, to chyba jest to najlepsza rekomendacja i nie trzeba dłużej was przekonywać do zakupu. Innym należy wyjaśnić, że to taka głupawa produkcja, w której wcielamy się w staruszków, którzy postanawiają zrobić na mieście największy chaos, zanim na dobrze pożegnają się z tym światem. Dużo czarnego humoru i kuriozalna rozgrywka prowadząca w sumie donikąd. Jeśli wyznajesz filozofię stare baby *wiadomo co* prądem, to będzie to tytuł dla ciebie.

Data premiery: 20.05 (klik)

Of Bird and Cage

Gotowi na interaktywny koncert metalowy? Of Bird and Cage to taki musical. Koncert, z którego ktoś postanowił zrobić grę. Interesujący pomysł, który aż przemawia za tym, by go sprawdzić. Przejmiemy tu kontrolę nad Gittą, narkomanką, która próbuje uciec z psychicznego więzienia, które stworzył dla niej jej porywacz. Sami autorzy zapowiadają inspirację Piękną i Bestią, choć chyba w krzywym zwierciadle. Spragnieni metalowych doznań w tym interaktywnym albumie powinni już teraz wyjmować swoje najlepsze słuchawki.

Data premiery: 20.05 (klik)

The Wild at Heart

Kolejna z tych ładnych gier. Dzikość Serca to po części survival w stylu Don’t Starve, po części przygodówka. Wcielając się w dwójkę bohaterów przyjdzie nam zapuścić się w głębiny dziwacznego lasu zamieszkałego przez baśniowe stwory i spróbować uciec przed ciemnością. Kolekcjonujemy i korzystamy z pomocy hordy potworków wyglądających niczym kurczako-jelenie. Zbieramy zapasy, rozwiązujemy łamigłówki i pomagamy innym. Ciekawa propozycja, która powinna przypaść do gustu nie tylko fanom survivali.

Data premiery: 20.05 (klik)

I zleciało nam już osiem gier. Mam nadzieję, że któraś z nich przypadła wam do gustu i właśnie dodajecie ją do swojej listy życzeń. Jeśli nie, nic straconego! Zawsze możecie sięgnąć do któregoś z poprzednich przeglądów, które znajdziecie pod tym linkiem: klik. Widzimy się za tydzień!