Przegląd Steam #12 Survival na morzu skutym lodem

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Jak wam minął kolejny tydzień? Mi ten czas zleciał tak szybko, że ani się spostrzegłem, a tu nadeszła pora na robienie kolejnego Przeglądu. Mam nadzieję, że pograliście w coś fajnego i właśnie szykujecie się do wyboru następnej gry. Jeśli tak, to tradycyjnie znajdziecie tu osiem mniej znanych tytułów, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień.

Regrowth

Zaczynamy od obowiązkowego kąciku gier logicznych. Dzisiejszą propozycją jest Regrowth, czyli gra o zarządzaniu wyspą. A tak właściwie, to ściganiu się z czasem, by nie pozwolić, żeby ta zatonęła. Robimy to poprzez sadzenie roślin i kontrolowanie przyrody. To ciekawy pomysł, który łączy proste logiczne klikadło z elementami strategii ekonomicznej.

Data premiery: 19.04 (klik)

Don’t Forget Me

Pierwsza z dwóch cyberpunkowych produkcji w dzisiejszym zestawieniu, choć twórcy określają ją raczej mianem jazz-punku. Nie zapominaj o mnie to klasyczna przygodówka point & click, w której niczym w To The Moon lub Psychonautach będziemy mogli zaglądać do cudzych umysłów i odczytywać ukryte w nich wspomnienia. Dzięki temu spróbujemy odzyskać własną pamięć i przy okazji odkryjemy trochę spisków.

Data premiery: 20.04 (klik)

Silicon Dreams

No i nie trzeba długo było czekać na drugą. Silicon Dreams to również przygodówka, choć zrealizowana w innym stylu. To trochę taki Blade Runner, w którym będziemy decydować, które androidy wymknęły się spod kontroli. Większość gry oparto o wywiady z podejrzanymi, podczas których, niczym w Papers Please, dostaniemy akta do analizy i możliwość przeprowadzenia rozmowy na ich podstawie. Przed autorami czeka zadbanie o balans, bo z czasem rozgrywka może stawać się trochę monotonna, ale niemniej jednak sam pomysł na grę zapowiada się ciekawie.

Data premiery: 20.04 (klik)

Traffic Command

Każdy z nas zapewne stał w długim korku. Czy jednak ktoś z was marzył, by móc zapanować nad światłami, przełączyć na zielone i spokojnie przejechać? Albo, czy ciekawiło kogoś, jak wygląda praca takiego operatora świateł (czy jak się ten zawód nazywa…), gdy nie ma do tego systemu? Jeśli tak, to twórcy ze studia Migrate Studio mogą zaspokoić waszą ciekawość i pragnienia. Traffic Command to w dużym skrócie gra o przełączaniu świateł, by ruch drogowy szedł sprawnie i nikt przypadkiem nie zrobił kraksy. Motyw prosty i pomysłowy zarazem, chociaż już takie gry kiedyś istniały.

Data premiery: 21.04 (klik)

Bamerang

Bijatyka przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy, w której starcia toczymy poprzez wzajemne obrzucanie się bumerangami. Niezła propozycja do krótkich podejść na kanapowe granie ze znajomymi. Ładny pixelartowy styl, dynamiczna rozgrywka i proste do nauczenia zasady. Nie trzeba dodawać nic więcej.

Data premiery: 22.04 (klik)

Dread Hunger

Niezbyt przepadam za survivalami, ale ten… Ten nawet mnie jest w stanie przekonać! Dread Hunger ma to coś, co jest w stanie odróżnić go od setek innych propozycji z tego gatunku – pomysł. Może nie robi nic odkrywczego, ale serwuje unikalną mieszankę znanych mechanik. Trzon rozgrywki polega na tym, że pływamy statkiem po morzu skutym lodem. Od czasu do czasu musimy się jednak zatrzymać, by wyjść na ląd i zapolować na jakieś zwierzęta lub poszukać materiałów do craftingu. Już samo to sprawia, że Dread Hunger wyróżnia się na tle konkurencji, będąc rozwinięciem Sea of Thieves. Ale! Do tego kotła wrzucono drobne elementy Among Us i niczym w horrorze ciągle musimy mieć się na baczności, by któryś z naszych kompanów podróży nie został opętany i nie zaszlachtował swoich towarzyszy.

Data premiery early access: 22.04 (klik)

Golden Force

Zrobiona w stylu retro bijatyka z elementami platformówki. Gra wyszła już jakiś czas temu na Nintendo Switch, a teraz doczekiwaliśmy się steamowej premiery. Nie będę się za mocno rozwijać, gdyż zrobił to już Kuba w swojej recenzji: klik

Data premiery: 22.04 (klik)

Smelter

Szykuje się nietypowe połączenie gatunkowe. Smelter to gra akcji trochę zahaczająca o metroidvanię, do której twórcy postanowili dorobić elementy strategii czasu rzeczywistego. Nie wiem jak to wyjdzie, ale zapowiada się interesująco. Wcielimy się tu w Ewę, która po wygnaniu z raju musi znaleźć Adama. Tyle że Ewa w tej wersji mitu została wyposażona w strój bojowy zapewniający jej nadnaturalne moce.

Data premiery: 22.04 (klik)

I koniec! Znaleźliście coś ciekawego dla siebie? Mam taką nadzieję. Aha! I jeszcze coś… Jest taka stronka Tech GrafStyle, która kradnie nasze wpisy. Jeśli jakimś cudem czytacie ten Przegląd Steam na niej, to pozdrawiam. Taki mały easter egg, bo zapewne i tak oni nie czytają tego przed skopiowaniem. Przypominam, że nasze Przeglądy zawsze można znaleźć na Gamerweb pod tym linkiem: klik. Ukazują się co tydzień koło godziny 21.