Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Przegląd Steam #11 Ta jedna deszczowa chmura w dniu ślubu

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Po świątecznym wydaniu specjalnym wracamy do tradycyjnej formuły przeglądu. Czeka was tu osiem najmniej znanych gier, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień. W poprzednich artykułach czasami zdarzało się, że niektóre produkcje zaliczały przesunięcia w ostatniej chwili, dlatego pragnę zaznaczyć słowo zaplanowano.

Blocksplode

Gra logiczna o rozwalaniu! Zazwyczaj w tego typu tytułach coś się buduje lub przestawia, by odnaleźć drogę przejścia, a tu proszę, twórcy Blocksplode postanowili pobawić się z formułą. Celem gry jest poustawianie bomb w takich miejscach konstrukcji, by rozwalić ją w najbardziej efektowny sposób. Dochodzi do tego kilka zależności i tryb swobodny z budowaniem własnych wież, więc na pewno zabawa powinna być różnorodna. W pirotechnika będziemy mogli pobawić się samemu lub z czwórką znajomych w trybie kooperacji.

Data premiery: 14.04 (klik)

Forgotten Fields

To jedna z tych ładnych artystycznych gier. Nie ma tu zabijania, dynamicznego gameplay’u i widowiskowej fabuły, ale czuć to autorskie podejście. W Forgotten Fields zmierzymy się z historią pisarza, który powraca po raz ostatni do rodzinnych stron zanim dom, w którym się wychował zostanie sprzedany. Szwendając się po ważnych dla niego miejscach doświadczymy opowieści o przemijaniu, która wniesie w życie autora sporo inspiracji do kontynuowania dzieła.

Data premiery: 14.04 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

TASOMACHI: Behind the Twilight

Utrzymana w mangowej stylistyce platformówka 3D, w której pokierujemy młodą dziewczyną zwiedzającą świat za pomocą ukochanego statku powietrznego. Na pewnym etapie trafia ona do dziwnego miasta, które zostało opuszczone przez dawnych mieszkańców. Dziewczyna decyduje się przeszukać miasto widmo, by znaleźć części do naprawy statku i dowiedzieć się, dlaczego opustoszało. Z czasem wszystko się komplikuje.

Data premiery: 14.04 (klik)

Ashwalkers

Narracyjny survival skąpany w czerni i bieli. Oprócz zarządzania czteroosobową drużyną i dbania o pożywienie i sprzęt, w Ashwalkers czeka na gracza do podjęcia sporo dylematów moralnych. Autorzy obiecują nieliniową fabułę z aż 34 zakończeniami. Cała rozgrywka zostanie oparta o motyw podróży. Czuć w tym trochę niski budżet, ale Ashwalkers może zachęcić fanów gatunku pomysłem na siebie.

Data premiery: 15.04 (klik)

Godstrike

Dynamiczny i efektowny twin stick shooter, w którym życie bohatera określa sam czas. Zabawa polegać będzie na tym, by jak najszybciej przedzierać się przez plansze składające się głównie z wymagających i różnorodnych walk z bossami. To trochę takie podkręcone i oprawione w bullet hell Titan Souls. Bardzo ciekawy i wdzięczny pomysł, który powinien zapewnić tonę zabawy.

Data premiery: 15.04 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Rain on Your Parade

To gra dla ludzi, którzy lubią wkurzać innych. Przejmujemy kontrolę nad chmurką, której jedynym celem istnienia jest to, by spadł z niej deszcz akurat w tym momencie, gdy ktoś postanowi wziąć ślub, odpocząć na plaży lub urządzić paradę. Gdy nie dacie matce naturze łapówki, właśnie taka przyjdzie i zniszczy cokolwiek, w czym deszcz mógłby przeszkodzić. Chociażby zmieni Stadion Narodowy w basen. Humorystyczny tytuł pełny popkulturowych nawiązań, który zapewni mnóstwo frajdy i będzie jednym z najbardziej unikalnych doświadczeń tego roku.

Data premiery: 15.04 (klik)

Tanuki Justice

Dwuwymiarowa platformówka run 'n gun przypominająca największe klasyki gatunku. Gra wyszła rok temu na Switcha, a teraz trafia na PC. Wystarczy zerknąć na gameplay, by zrozumieć, na czym polega tu zabawa. To retro w najczystszej postaci, wiec spodziewam się charakterystycznych rozwiązań i poziomu trudności. Jeśli kogoś to kręci, produkcja studia Wonderboy Bobi na pewno przypadnie mu do gustu. Biegasz, strzelasz, skaczesz. Czy trzeba czegoś więcej, by cofnąć się w czasie do ery Nintendo? Może tego, że da się grać w kooperacji, więc jeśli szukasz czegoś do pogrania we dwójkę, powinieneś zainteresować się Tanuki.

Data premiery: 15.04 (klik)

Voxel Tycoon

Takie voxelowe SimCity, w którym nacisk postawiono nie na samo budowanie miasta, a układanie łańcucha wydobycia i dystrybucji zasobów. Dzięki umiejętnej logistyce będziemy mogli doprowadzić do tego, że nasze miasteczko zmieni się w samowystarczalne megalopolis. Zaletą Voxel Tycoon w przeciwieństwie od najnowszego SimCity jest to, że oferuje nieskończony świat, w którym będziemy rozbudowa miasta będzie kontynuowana do woli. Pod względem graficznym gra prezentuje się trochę blado, ale mam nadzieję, że systemy rozgrywki będą to w stanie wynagrodzić.

Data premiery: 15.04 (klik)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Dotarliśmy do końca. Przyznam, że to jeden z przyjemniejszych przeglądów. Fajny zestaw gier, z którego każdy powinien wybrać coś dla siebie. Dlatego też zachęcam, by wejść na ich steamowe profile. Na ten moment pozostaje mi tylko zaprosić do przejrzenia poprzednich artykułów z serii (tutaj) i wizyty za tydzień.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Zobacz także...

RECENZJE GIER

A gdyby tak II wojna światowa nigdy się nie skończyła? Wyobraźmy sobie, że Niemcy po 1945 roku wciąż okupują Polskę i szykują się do...

TANIE GRANIE

Epic Games umożliwił graczom przypisanie przez najbliższy tydzień Tales of the Neon Sea do swojego konta w sklepie Epic Games Store.  Tales of the Neon Sea to...

PUBLICYSTYKA

Witajcie w kwietniu! To kolejny miesiąc, który ma nam dostarczyć wielu ciekawych gier i to z różnych gatunków. Tradycyjnie postanowiliśmy wybrać 5 produkcji, które...

RECENZJE GIER

Gdyby przeprowadzić ankietę wśród polskich graczy będących po trzydziestce, to w ścisłej czołówce najbardziej zapamiętanych przez nich strategii byłaby Twierdza lub Twierdza: Krzyżowiec. Te...

Advertisement