Prace nad Frostpunk zmierzają ku końcowi. Zobacz nowy materiał

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Firma 11 bit studios ogłosiła dzisiaj, że wraz z początkiem nowego roku, prace nad grą Frostpunk, wkroczyły w ostatnią fazę. To oznacza, że niebawem powinniśmy poznać dokładną datę premiery. Tymczasem musimy się nacieszyć nowym materiałem, prezentującym gigantyczne Automatony.

Frostpunk

Przemysław Marszał – dyrektor artystyczny w 11 bit studios, postanowił się wypowiedzieć na temat etapu produkcji, na którym się obecnie twórcy znajdują oraz planach na przyszłość:

Tworzenie Frostpunka to długa podróż i jestem zadowolony, że zbliżamy się do jej końca. W czasie tych kilku lat pracy udało nam się stworzyć niespotykaną dotąd mieszankę survivalu, city-buildera i symulacji społeczeństwa. W nadchodzących tygodniach wypuścimy w świat nowy trailer z niepokazywanymi dotąd elementami rozgrywki, pod intrygującym tytułem „Irreversible” czyli ‚nieodwracalne zmiany’ i ujawnimy więcej szczegółów o Frostpunku, włączając w to datę wydania gry. Zanim to się jednak stanie, odkrywamy jedną z bardziej efektownych stron gry – Automatony! Są to olbrzymie maszyny, napędzane parą, będące doskonałym osiągnięciem inżynierii i przykładem tego jak ludzie potrafią wykorzystać technologię do przetrwania w skrajnych warunkach. Te maszyny mogą zastąpić ludzi w ciężkiej pracy i być używane do bardziej ryzykownych zadań. Automatony to także najlepszy przykład, że steampunk jako technologia może być bardzo praktycznym narzędziem w walce o przetrwanie w skrajnie niesprzyjających warunkach. Naturalnie Automatony to tylko jeden z wielu elementów rozgrywki we Frostpunku i więcej pokażemy w nadchodzącym trailerze a także kolejnych aktualizacjach na temat gry.

Przypomnijmy, że Frostpunk to pierwsza produkcja 11 bit studios po głośnym This War of Mine. Gra będzie stanowić oryginalne połączenia survivalu, city-buildera i symulatora społeczeństwa, w którym każda decyzja gracza ma poważne i nieodwracalne konsekwencje.

Frostpunk – Automatony

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów