Poznaliśmy datę premiery Iron Danger. Ta gra może być czarnym koniem tego roku

Iron Danger
Iron Danger

Wydawca Daedalic Entertainment oraz studio Action Squad ogłosili dziś datę premiery Iron Danger. Ta taktyczna gra RPG pojawi się na platformie Steam już 25 marca.

Iron Danger przenosie graczy do niszczonego przez wojnę uniwersum, inspirowanego zarówno mitologią nordycką jak i nowoczesnym steampunkiem i tech noir. Naszym zadaniem będzie odnalezienie sprzymierzeńców i udoskonalanie umiejętności, aby ocalić miasto Kalevala przed zagładą.

Kiedy armia Północy atakuję wioskę Kipuny, nasza bohaterka zostaje śmiertelnie ranna. Ratunkiem okazuje się tajemnicze kryształowe stworzenie, które daje Kipunie moc przewijania czasu. Dzięki nowo odkrytym mocom dziewczyna uczy się manipulować czwartym wymiarem i cofać czas do pięciu sekund, aby zmieniać przyszłość. Gracze mogą blokować lub unikać ataków, które z pewnością ich uderzą, strategicznie dostosować swoją pozycję na polu bitwy, wybierać i dopasowywać czasowo ataki do sytuacji lub leczyć rany. Dzięki temu tradycyjna walka taktyczna otrzymuje elementy łamigłówki, ponieważ gracze mogą nieustannie testować nowe podejścia i synchronizować działania postaci, aby uzyskać doskonały wynik.

Główne cechy Iron Danger:

  • Wyjątkowa mechanika manipulacji czasem, która pozwala na połączenie najlepszych elementów walki turowej i w czasie rzeczywistym, dając nowe wrażenia z walki taktycznej.
  • Wysoce interaktywne środowiska, które mogą być wykorzystane do pokonania wrogów i zwycięstwa nawet w sytuacji bez wyjścia.
  • Przygoda w świecie steampunkowego fantasy, pełnego niezwykłych, inspirowanych fińskim folklorem mieszkańców.
  • Brak grindu: postępy postaci są zbalansowane w ciągu całej przygody.
  • Walka z epickimi bossami.
  • Ponad 15 godzin rozgrywki.