Poważne kłótnie wśród twórców Dziejów Khorinis

Robert Chełstowski | @Zdzichsiu | | Przeczytasz w 2 min.
Dzieje Khorinis
Dzieje Khorinis

Wygląda na to, że nie wszystko idzie po myśli autorów najbardziej oczekiwanej przez polskich graczy modyfikacji do drugiego Gothica. Ostatnie dni przyniosły nam wzmianki o konflikcie panującym wewnątrz studia. Dzisiaj na oficjalnym kanale YouTube pojawiło się pełne oświadczenie zespołu sprawującego pieczę nad dubbingiem. Dowiadujemy się z niego, że sprzeczki pomiędzy szefem zespołu i koordynatorami projektu trwały już od jakiegoś czasu i doprowadziły w rezultacie do odejścia pomysłodawcy konceptu.

Ponieważ konflikty pomiędzy kilkoma spośród koordynatorów a szefem zespołu narastały od ponad pół roku (i żadna ze stron nie była bez win) pomysłodawca postanowił zrzec się swoich funkcji i honorowo odejść z zespołu bez szkody dla projektu. Pod koniec stycznia poinformował on o tym na wewnętrznym kanale zespołu, oraz o tym, że podpisanie wszystkich stosownych dokumentów i formalizacją warunków swojego odejścia zajmie się na początku marca.

Okazuje się, że w studiu nastąpił rozłam. Zespół odpowiedzialny za dubbing ma dostęp do kanału na YouTube, a grupa tworząca modyfikację zajmuje się mediami społecznościowymi. Ci drudzy twierdzą, że konflikt nie ma żadnego wpływu na dalsze prace nad tworzeniem zawartości do gry. Pod znakiem zapytania stanęła jednak obecność największego element wyróżniającego Dzieje Khorinis spośród setek innych modyfikacji, czyli profesjonalnego dubbingu. Dział dubbingowy twierdzi w oświadczeniu, że jeżeli druga strona zacznie szukać kompromisu, są w stanie przekazać całość nagranych dotychczas kwestii. Czy ekipa Dziejów Khorinis ku zadowoleniu graczy przystanie na to ultimatum?

Pełną treść oświadczenia znajdziecie tutaj:

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki w komentarzach
4 Odpowiedz na wątek
0 Followers
 
Najpopularniejsze komentarze
Najlepiej oceniane komentarze
2 Comment authors
Dawid SawińskiBoaGwauciciel Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Anonimowo
Gość
Anonimowo

ale jesteście marni, że się do tego mieszacie…

BoaGwauciciel
Gość
BoaGwauciciel

marny to to jesteś ty i ten cały mod

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Serio ktoś jeszcze gra w Gothica II, a tym bardziej jakieś mody? To miał być płatny dodatek po tylu latach?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Sporo ludzi nadal gra w mody. Mod miał być całkowicie darmowy.

Gamerweb.pl
Użytkownik

Gothica II to klasyk. Mody fajna sprawa.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nope, to ma (miał?) być darmowy mod i o tyle przełomowy dla polskiej sceny, bo z profesjonalnym, studyjnym dubbingiem z czołowymi aktorami dubbingującymi.

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów