Poważne kłótnie wśród twórców Dziejów Khorinis

Robert Chełstowski | @Zdzichsiu | | Przeczytasz w 2 min.
Dzieje Khorinis
Dzieje Khorinis

Wygląda na to, że nie wszystko idzie po myśli autorów najbardziej oczekiwanej przez polskich graczy modyfikacji do drugiego Gothica. Ostatnie dni przyniosły nam wzmianki o konflikcie panującym wewnątrz studia. Dzisiaj na oficjalnym kanale YouTube pojawiło się pełne oświadczenie zespołu sprawującego pieczę nad dubbingiem. Dowiadujemy się z niego, że sprzeczki pomiędzy szefem zespołu i koordynatorami projektu trwały już od jakiegoś czasu i doprowadziły w rezultacie do odejścia pomysłodawcy konceptu.

Ponieważ konflikty pomiędzy kilkoma spośród koordynatorów a szefem zespołu narastały od ponad pół roku (i żadna ze stron nie była bez win) pomysłodawca postanowił zrzec się swoich funkcji i honorowo odejść z zespołu bez szkody dla projektu. Pod koniec stycznia poinformował on o tym na wewnętrznym kanale zespołu, oraz o tym, że podpisanie wszystkich stosownych dokumentów i formalizacją warunków swojego odejścia zajmie się na początku marca.

Okazuje się, że w studiu nastąpił rozłam. Zespół odpowiedzialny za dubbing ma dostęp do kanału na YouTube, a grupa tworząca modyfikację zajmuje się mediami społecznościowymi. Ci drudzy twierdzą, że konflikt nie ma żadnego wpływu na dalsze prace nad tworzeniem zawartości do gry. Pod znakiem zapytania stanęła jednak obecność największego element wyróżniającego Dzieje Khorinis spośród setek innych modyfikacji, czyli profesjonalnego dubbingu. Dział dubbingowy twierdzi w oświadczeniu, że jeżeli druga strona zacznie szukać kompromisu, są w stanie przekazać całość nagranych dotychczas kwestii. Czy ekipa Dziejów Khorinis ku zadowoleniu graczy przystanie na to ultimatum?

Pełną treść oświadczenia znajdziecie tutaj:

Dyskusja

Komentarzy ( 6 )

  1. Anonim pisze:

    ale jesteście marni, że się do tego mieszacie…

  2. Anonim pisze:

    Serio ktoś jeszcze gra w Gothica II, a tym bardziej jakieś mody? To miał być płatny dodatek po tylu latach?

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów