Pokemon GO niedostępne w Rosji i Białorusi

Pokémon Go
Pokémon Go

Firma Niantic, autorzy mobilnej gry Pokemon GO ogłosili, że zawieszają dostęp do swoich produktów użytkownikom z Rosji i Białorusi.

Od agresji Rosji na Ukrainę minęły już dwa tygodnie, podczas których wielu wydawców oraz producentów gier z Polski i reszty świata ostro zareagowało na nieuzasadnioną przemoc ze strony Federacji Rosyjskiej. Wczoraj informowaliśmy i surowych sankcjach ze strony Sony, dzisiaj swoje ograniczenia postanowiła nałożyć firma Niantic.

Od dzisiaj gracze w Rosji i Białorusi nie tylko nie mogą pobrać Pokémon GO ze sklepów Google Play i App Store, ale również jej aktualni posiadacze, nie mogą z aplikacji skorzystać. Ponadto twórcy Dead by Daylight zapowiedzieli wcześniej, że wstrzymają sprzedaż w Rosji i na Białorusi. Serwery jednak nie zostaną wyłączone, ale użytkownicy nie będą mogli kupować nowej zawartości, dodatkowych przedmiotów ani samej gry.

Przeczytaj, jak Rosyjscy gracze reagują na wojnę w Ukrainie i wprowadzane ograniczenia ze strony producentów i wydawców gier.