Podsumowanie konferencji Bethesdy na E3 2017 – nowy Wolfenstein, gry VR, The Evil Within 2

Bethesda ratunkiem dla technologii VR?

| @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.

Na konferencji Bethesdy poznaliśmy kilka niezłych tytułów, o których wręcz trzeba napisać.

Gry VR

Wiele osób uważa, ze technologia VR nie ma porządnych gier AAA, a gry w większości to małe popierdółki. Bethesda postanowiła wbić się w tę lukę i ujawniła pracę nad dwoma dużymi tytułami.

Pierwszy z nich to Doom VFR. Podobnie jak w normalnej wersji znajdziemy się na stacji badawczej UAC, a naszym zadaniem będzie przeżycie i pokonanie setek demonów. Czy da radę grać w tak dynamiczną produkcję za pomocą VR? Zobaczymy, na pewno przemieszczanie będzie polegać na teleportowaniu. Gra zadebiutuje na PS VR oraz komputerach.

Kolejna gra przeznaczona na gogle to Fallout 4 VR. Jest to po prostu specjalna wersja produkcji, która ukazała się w 2015 roku. Wiele elementów zostanie dostosowane do potrzeb gogli. Post-apokaliptyczny RPG będzie dostępny wyłącznie na PC i gogle HTC Vive.

The Elder Scrolls

The Elder Scrolls Online ciągle będzie rozwijane o nową zawartość i kilka dni po premierze olbrzymiego dodatku Morrowind, zapowiedziano kolejne DLC.

Nie zabrakło również informacji o grze karcianej The Elder Scrolls Legends. Produkcja zmierza na telefony z systemem iOS i Android.

Wszyscy spodziewali się nowych informacji o The Elder Scrolls V: Skyrim na Nintendo Switch. Gra w końcu była ukazywana w reklamach nowej konsoli. Premiera została wyznaczona na październik tego roku.

Ponadto The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition otrzyma specjalną usługę Creation Club, która pozwoli pobierać mody do gry na wszystkich platformach (PS4, XONE, PC).

The Evil Within 2

Przecieki okazały się prawdą. Gra zadebiutuje 13 października na trzech platformach – Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC.

Wolfenstein II: The New Colossus

Bethesda nie zawiodła i ujawniła Wolfenstein II: The New Colossus. Na poniższym filmie widać nawet kawałek gameplayu. Ponownie pokierujemy BJ Blazkowiczem. Produkcja w sklepach pojawi się 27 października.

Dishonored: Death of the Outsider

15 września na komputerach PC, Xbox One oraz PlayStation 4 zadebiutuje Dishonored: Death of the Outsider. Gra ma opowiadać zupełnie nową historię. Pokierujemy losami Billy Lurk, która ma zamiar zemścić się na Odmieńcy.