PlayStation TV czyli małe lubi duże

PlayStation TV

Już 14 listopada na rynku europejskim będzie miała premierę nowa zabawka od Sony – PlayStation TV. Początkowo enigmatyczna czarna płytka mieszcząca się bez problemu na dłoni kryła  się pod nazwą PlayStation Vita TV, co miało podkreślać jej ścisły związek z przenośną konsola od Sony. Jednak rozsądni ludzie zajmujący się marketingiem w japońskim koncernie przywrócili mini konsoli należytą jej niezależność.  Bo choć główną atrakcją PlayStation TV jest możliwość grania na dużym ekranie w gry przeznaczone na PSV to jednak sama Vita jest nam do tego w ogóle nie potrzebna.

Czym dokładnie jest PlayStation TV? Jest to naprawdę niewielkich rozmiarów konsola, która  umożliwia nam granie  na telwizorze w gry przeznaczone wcześniej na przenośne konsole PS Vita oraz jej poprzedniczkę PS Portable. Wielu sceptyków uważało, że gry z Vity przeniesione na kilkudziesięcio  calowe matryce nie będą wyglądały atrakcyjnie. Jednak nic bardziej mylnego. Nośnikiem danych PlayStation TV są karty NVG. Procesor oraz pamięć operacyjna tej konsoli jest taka sama jak w przypadku PS Vita, podobnie zresztą jak oprogramowanie. Ciekawa funkcją, którą oferuje ta mała czarnulka jest Remote Play, czyli możliwość grania na konsoli PlayStation 4 na innym telewizorze, niż ten do którego konsola jest podpięta. Mini konsola Sony to jednak nie tylko gry, to także dostęp do serwisów streamujących  filmy takich jak np. Hulu.

Teraz pytanie najważniejsze. Ile to będzie kosztować? Ponoć 139 dolarów czyli około 300 zł. Konsola ma być w pakiecie z Padem DualShock  3 z kartą pamięci o pojemności 8 GB oraz grą The LEGO Movie Videogame. Czy się opłaca i czy konsola podbije europejski rynek (bo japoński już podbiła)? Trudno powiedzieć. Na pewno jest to ciekawa gratka dla osób nie posiadających PS Vita, a będących miłośnikami takich tytułów jak Uncharted czy Killzone. Jednak gier AAA jest na Vite w ostatnim czasie jak na lekarstwo, a olanie przez Sony konsoli przenośnej redukuje już na starcie szanse PlayStation TV niemal do zera.