PlayStation Plus vs. Games with Gold – lipiec 2018

ps plus games with gold e1475530437921

Pierwsza porcja tytułów z lipcowej rozpiski Games with Gold jest już dostępna dla posiadaczy konsol Xbox One i Xbox 360, a oferta na platformy PlayStation zadebiutuje już jutro. Przyszła więc pora na nasze comiesięczne, redakcyjne starcie PlayStation Plus vs. Games with Gold. Czy wakacyjne rozleniwienie wdarło się także do siedzib Sony i Microsoftu, a może któraś z firm zadbała by gracze nie spiekli się zbytnio na słońcu?

PlayStation Plus lipiec 2018

  • Heavy Rain (PS4)
  • Absolver (PS4)
  • Space Overlords (PSV, PS4)
  • Zero Escape: Zero Time Dilemma (PSV)
  • Extreme Exorcism (PS3)
  • Rayman 3 HD (PS3)

Games with Gold lipiec 2018

  • Assault Android Cactus (XONE)
  • Death Squared (XONE)
  • Virtua Fighter 5 Final Showdown (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
  • Splinter Cell Conviction (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Bartek

W tym miesiącu ciężko napisać cokolwiek dobrego na temat produkcji oferowanych w ramach abonamentów. Microsoft po świetnej konferencji na E3 mocno dał sobie na wstrzymanie, by całkiem nie rozpieścić graczy, a Sony kontynuuje podróż po linii pochyłej, oferując wyłącznie jeden naprawdę dobry tytuł. Mowa oczywiście o Zero Escape na PlayStation Vita, bo Heavy Rain czy Absolver plasują się na półce średniaków i nic nie będzie w stanie tego zmienić. Microsoft ponownie stara się uratować rozpiskę tytułami na poprzednią generację, ale ten „trick” zaczyna już działać wyłącznie na nerwy, a nie na pozytywny odbiór. W tym miesiącu zwycięzcy brak.

Werdykt: Remis

Kasjan

Tym razem krótko. Nasz news dotyczący rozpiski Microsoftu, Kamil opatrzył dopiskiem „słaba oferta Microsoftu”. Zgadzam się w stu procentach. Posiadając konsolę Sony z chęcią zagrałbym w Heavy Rain oraz Absolvera. Microsoft nie pozostawił mi zbyt wiele do komentarza – o takich rozpiskach nie chcemy już nigdy słyszeć.

Werdykt: PlayStation Plus

Mikołaj

Sony już nie tak spektakularne jak w poprzednich miesiącach, ale wciąż solidne. Heavy Rain to z pewnością produkcja, z którą większość klientów japońskiej firmy zdążyła się już zapoznać w trakcie trwania poprzedniej generacji. Nie ma jednak co ukrywać, że z pewnością wielu z nich z chęcią po raz kolejny zagra w produkcję Quantic Dream, w ramach przypomnienia i w przypływie nostalgii. Absolver również wydaje się ciekawym tytułem, na który warto zwrócić uwagę. Oferta dla posiadaczy PlayStation 3 nie powala, choć kto wie, może Rayman HD ucieszy pewne grono fanów gier platformowych.

W tym miesiącu oferta Microsoftu jest po prostu beznadziejna. Liczyłem, że Amerykanie będą chcieli za wszelką cenę dogonić Sony i pokazać, że oni również mają dla swoich abonentów coś ekstra. Na ten moment wygląda to tak, jakby Microsoft w tym wyścigu wciąż był w blokach startowych. Gry pokroju Assault Android Cactus i Death Squared to nie są tytuły, które fani chcą otrzymywać w ramach GWG. Ba, pewnie większość z posiadaczy konsoli Xbox One zmuszona była wyszukać te tytuły w przeglądarce. Wielka szkoda, że Microsoft nie wykorzystał słabszej oferty Sony. Była ku temu świetna okazja, a Amerykanie mogli nieco nadrobić stratę do japońskiej firmy, która na polu darmowych gier dla swoich abonentów, wyraźnie zostawia swojego rywala w tyle.

Werdykt: PlayStation Plus

Kacper

Lipiec – pierwszy miesiąc wakacji. Wysokie temperatury, wyjazdy, spędzanie czasu poza domem, grillowanie ze znajomymi. Taką wiadomość najwyraźniej pragną przekazać nam Sony i Microsoft. Nie da się ukryć, że w porównaniu do ostatnich miesięcy, lipcowe oferty zdecydowanie obniżyły loty. Mimo tego, że nie ma zbytnio w czym wybierać, to uważam, że Sony po raz kolejny zaserwowało ciekawszy zestaw gier. W zeszłym miesiącu premierę miało Detroit: Become Human – kolejna świetna gra autorstwa Davida Cage’a. Warto przypomnieć, że w maju dostaliśmy w ramach abonamentu Beyond: Dwie Dusze, a teraz kolejną ekskluzywną produkcję na konsole Sony od studia Quantic Dream, czyli Heavy Rain. Oprócz tego na PlayStation 4 będziemy mogli zagrać w Absolver – grę akcji ukazaną z perspektywy TPP. Na PlayStation Vita dostaniemy Zero Escape: Zero Time Dilemma, czyli trzecią część serii Zero Escape. Jest to jedna z najlepszych gier przygodowych dostępnych na handhelda od Sony, więc każdy właściciel przenośnej konsoli powinien zainteresować się tym tytułem. Niestety, posiadacze Xboxa są w zdecydowanie gorszej sytuacji. Assault Android Cactus i Death Squared to tytuły niszowe, które zainteresują bardzo mało graczy i myślę, że nie każdy o nich nawet słyszał. Najlepszą pozycją z lipcowego Games with Gold jest zdecydowanie Splinter Cell Conviction na Xbox 360, jednak to nadal za mało, żeby przebić konkurencję.

Werdykt: PlayStation Plus

Kamil

W lipcu zwyciężyło oczywiście Sony, choć niestety nie dlatego, że zaoferowało bardzo dobrą rozpiskę, ale po prostu Microsoft nie zrobił nic, by podjąć walkę. Lepiej by było gdyby amerykańska firma dała cztery, ale rozpoznawalne tytuły z Xbox 360, gdyż lipcowy zestaw dwóch tytułów na Xbox One, jest chyba najgorszy od premiery konsoli. Sony na każdą platformę dało coś do zagrania. Heavy Rain już chyba wszyscy ograli na PS3, ale na odświeżoną wersję i tak pewnie się skuszę. W Absolver nie grałem, ale z chęcią wypróbuję. Posiadacze Vity obowiązkowo muszą wypróbować Zero Escape: Zero Time Dilemma, a na PlayStation 3 warto sięgnąć po kultową platformówkę Rayman 3 HD.

Werdykt: PlayStation Plus

[poll id=”40″]