Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS3

PlayStation Plus vs. Games with Gold – która oferta wygrywa w styczniu?

Od dzisiaj można pobrać darmowe gry dostępne w styczniowej ofercie dla abonentów usługi PlayStation Plus. Jak co miesiąc przyszła więc pora na nasze tradycyjne już starcie – PS Plus kontra Games with Gold. Jak zwykle to Microsoft zadał pierwszy cios, nie był on jednak zbyt mocny i Sony z łatwością skontrowało. Poniżej prezentujemy dwie konkurencyjne oferty oraz nasze redakcyjne trzy grosze na temat – która styczniowa oferta jest bardziej atrakcyjna?

PlayStation Plus styczeń 2017

 • Titan Souls (PS4, PSV)
 • This War of Mine: The Little Ones (PS4)
 • The Swindle (PS4, PS3, PSV)
 • Day of the Tentacle Remastered (PS4, PSV)
 • Azkend 2: The World Beneath (PS4, PS3, PSV)
 • BlazeRush (PS3)

Games with Gold styczeń 2017

 • World of Van Helsing: Deathtrap – od 1 do 31 stycznia (XONE)
 • Killer Instinct Season 2 Ultra Edition – od 16 stycznia do 15 lutego (XONE)
 • The Cave – od 1 do 15 stycznia (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
 • Rayman Origins – od 16 do 31 stycznia (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Tomek

Styczniowa oferta Sony i Microsoftu nie powala. Zarówno PlayStation jak i Xbox nie dostają tytułów, na myśl o których cieknie nam ślina. Tym razem mamy więc do czynienia ze starciem średniaków i ok gierek. Obie usługi otrzymują przygodówkę od Double Fine Productions. W pojedynku The Cave vs Day of The Tentacle Remastered ja postawiłbym kasę na ten drugi tytuł. Wszystko jednak zależy od tego czy preferujemy produkcje point & click czy też nowoczesne indie puzzle z odrobiną platformówki. Sony dodatkowo zasypuje nas masą dodatkowych indyków. Microsoft dorzuca nam tylko jeden tytuł tego typu. Deathtrap to ok gierka, jeśli ktoś jest fanem mieszanki tower defese z hack’n’slash w stylu Diablo. Jednak gra ta wypada blado w porównaniu do takiego This War of Mine. Polska produkcja ze względu na swoją poruszającą tematykę jest czymś godnym uwagi każdego gracza. Spośród pozostałych indyków na konsole PlayStation na pierwszy plan wybija się Titan Souls. Koncepcja Dark Souls w oprawie rodem z klasycznej Zeldy jest bliska mojemu serca. Jednak rozgrywka sprowadzająca się do serii walk z bossami nie zrobiła na mnie olbrzymiego wrażenia. Z kolei o dwóch grach zaserwowanych przez Ms mogę wypowiadać się w samych superlatywach. Zarówno Killer Instinct jak i Rayman Origins są świetnymi produkcjami. Tylko tytuły te są już najprawdopodobniej dawno ograne przez fanów bijatyk i platformówek. W końcu Xbox One nie oferuje nam zbyt wiele wybitnych gier tego typu. Osobiście wolałbym ofertę Games with Gold, ale jest to minimalna przewaga wynikająca z tego, że ograłem praktycznie wszystkie gry z obu ofert i Rayman jest tytułem, do którego najchętniej bym powrócił. Z tego powodu na koniec wychodzi mi remis pomiędzy obiema usługami..

Werdykt: Remis

Kasjan

Tym razem oferta Sony jest bardzo obfita –  4 gry na PS4, z czego każda godna polecenia, pomimo tego, że nie są to gry AAA. Cieszy obecność polskiego This War of Mine: The Little Ones, które zajęło dobre miejsce w naszym rankingu polskich gier. Niezłe są także Titan Souls i Day of the Tentacle. Co do Games with Gold – jak co miesiąc solidnie, ale tym razem bez czegoś wielkiego, choć Rayman Origins warto i tak ograć. Jeśli ktoś lubił Van Helsingi – polubi i Deathtrap, ale nie zmienia to faktu, że oferta Sony jest w tym miesiącu lepsza.

Werdykt: PlayStation Plus

Dawid

Nowy rok, nowa rozpiska PlayStation Plus i Games with Gold, czyli jak co miesiąc tylko, że tym razem mam lekki problem z wybraniem, która oferta jest według mnie lepsza, ale ostatecznie jestem tym razem za abonamentem od Sony. Co prawda Games with Gold zachęca Rayman Origins oraz wypasioną edycją drugiego sezonu Killer Instinct, ale znacznie bardziej przykuło moją uwagę Titan Souls oraz This War of Mine: The Little Ones.

Werdykt: PlayStation Plus

Damian

W tym miesiącu nie powala mnie zarówno oferta Games With Gold jak i PlayStation Plus. Trochę bardziej zadowolony jestem jednak z tego co zaserwowała japońska korporacja. Oferta Sony zyskuje  głównie za sprawą polskiej produkcji This War of Mine: The Little Ones.

Werdykt: PlayStation Plus

Kamil

Zarówno Microsoft jak i Sony nie wypuścili petardy na nowy rok, ale też nie możemy mówić o kompletnym niewypale. Dwie średnie oferty, a każda z nich ma graczom do zaoferowania coś zgoła odmiennego. Jest blisko remisu, ale jednak według mnie nieznacznie więcej oferuje rozpiska PlayStation Plus i jest przede wszystkim świeższa. This War of Mine będzie pierwszą od miesięcy grą abonamentową, która zainstaluje na dysku PlayStation 4.

Werdykt: PlayStation Plus

[poll id=”13″]

Advertisement. Scroll to continue reading.
1 komentarz

1 komentarz

 1. grzesiu

  3 stycznia 2017 at 14:59

  obydwie oferty są do dupy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement