PlayStation Plus vs. Games with Gold – która oferta wygrywa w czerwcu?

| @DStefanski | | Przeczytasz w 3 min.

Od wczoraj można pobierać darmowe gry dostępne w czerwcowej ofercie dla abonentów usługi PlayStation Plus. Jak co miesiąc przyszła więc pora na nasze tradycyjne już starcie – PS Plus kontra Games with Gold. Jak zwykle to Microsoft zadał pierwszy mocny cios, ale tym razem Sony udało się go skontrować.

Poniżej prezentujemy dwie konkurencyjne oferty oraz nasze redakcyjne trzy grosze na temat – która czerwcowa oferta jest bardziej atrakcyjna?

Games with Gold

  • SpeedRunners (Xbox One)
  • Watch Dogs (Xbox One)
  • Assassin’s Creed III (Xbox 360)
  • Dragon Age: Origins (Xbox 360)

PlayStation Plus

  • Life is Strange (PlayStation 4)
  • Killing Floor 2 (PlayStation 4)
  • Abyss Odyssey (PlayStation 3)
  • WRC 5: World Rally Championship (PlayStation 3)
  • Neon Chrome (PlayStation Vita)
  • Spy Chameleon (PlayStation Vita)

Damian

W tym miesiącu obydwie oferty stoją na wysokim poziomie. Zarówno posiadacze Xbox Ona jak i PlayStation 4 otrzymali solidny zestaw gier. Pierwsza część Watch Dogs choć mocno krytykowana, na pewno dostarczy sporo frajdy graczom, którzy jeszcze nie poznali przygód hakera. Do tego XONE ma wsteczną kompatybilność, która pozwoli ograć dwie świetne produkcje poprzedniej generacji. Z drugiej strony barykady Sony dało świetną przygodówkę Life is Strange i w miarę nową sieciową, kooperacyjną strzelankę Killing Floor 2. Jeśli chodzi o czerwiec jak dla mnie jest remis.

Werdykt: Remis

Dawid

PlayStation Plus w końcu ma świetną ofertę. Life is Strange, Killing Floor 2 i Abyss Odyssey powinny sprawić, że posiadacze tego abonamentu będą zadowoleni. Jednak według mnie Games with Gold wciąż jest lepszą ofertą, choć ta różnica jest nieznaczna. Te trzy duże tytuły od BioWare i Ubisoftu wszyscy powinni znać, ale ja chciałbym zwrócić uwagę na SpeedRunners, które gorąco polecam do rozgrywki wieloosobowej, szczególnie jeśli ma się kogoś do wspólnej zabawy.

Werdykt: Games with Gold

Kasjan

Sony i Microsoft przygotowało naprawdę dobre zestawy dla graczy. PS Plus oferuje świetnego Killing Floor 2 i fantastyczne Life is Strange. Games with Gold to Watch Dogs, Dragon Age: Początek (czyli najlepsza odsłona serii) oraz trzeci Asasyn. Wydaje się, że Sony pozamiatało i nie wzięło jeńców, ale jednak…wsteczna kompatybilność pozwala posiadaczom Xbox One na comiesięczny zestaw 4 niezłych lub dobrych gier. Tego ofercie Sony niestety brakuje. Tak czy tak, ten miesiąc minimalnie dla Sony – może lepiej 2 tytuły, ale jednak ciągle świeże i niemniej smaczne?

Werdykt: PlayStation Plus

Kamil

Na czerwiec zarówno firma Microsoft jak i Sony przygotowały niezłe oferty darmowych gier dla abonentów swoich usług. Posiadacze konsoli Xbox One otrzymali jeden z tytułów, którym miał wyznaczyć standardy w ósmej generacji. Niestety Watch Dogs, choć jest tytułem dobrym, to jednak zawiódł olbrzymie oczekiwania, sztucznie podsycane przez producenta. W obozie PlayStation gracze otrzymali świetną przygodówkę Life is Strange, w którą już jednak pewnie zagrali wszyscy ci, co zagrać w nią powinni. Tytułem, który robi różnice w rozpisce Sony jest jednak Killing Floor 2 – całkiem świeża, sieciowa, kooperacyjna strzelanka. Dzięki PlayStation Plus serwery będą pełne, a gracze otrzymali tytuł, który mogli przeoczyć, a warto w niego zagrać. W czerwcu Plus wygrywa. W końcu.

Werdykt: PlayStation Plus