PlayStation Plus vs Games with Gold – która oferta lepsza w październiku

ps plus games with gold e1475530437921

W zeszłym tygodniu poznaliśmy rozpiskę darmowych gier, które będą dostępne w październiku dla abonentów usługi Games with Gold i PlayStation Plus. Pierwsza transza gier dla posiadaczy platformy Microsoftu jest już dostępna od kilku dni, a właściciele konsol Sony od dzisiaj cieszą się darmowymi grami. Nadeszła więc pora na nasze tradycyjne, comiesięczne starcie – PS Plus vs. Games with Gold. Sony po ogłoszeniu srogiej podwyżki na Plusa, nie zwalnia tempa i stara się udowodnić, że tym razem pieniądze graczy nie idą na marne. Producent Xboxa próbował do tej pory dotrzymać kroku Japończykom, ale czy w październiku nie stracił z oczu konkurencji?

PlayStation Plus październik 2017

  • Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain (PS4)
  • Amnesia: Collection (PS4)
  • Sky Force Anniversary(PSV, PS4)
  • Hue (PSV, PS4)
  • Monster Jam Battlegrounds (PS3)
  • Hustle Kings (PS3)

Games with Gold październik 2017

  • Gone Home (XONE)
  • The Turing Test (XONE)
  • Rayman 3 HD (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
  • Medal of Honor Airborne (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Bartek

W tym miesiącu zdecydowanie zwycięzca dla mnie jest Sony, które już kolejny raz bardzo pozytywnie zaskakuję graczy. Ciężko na ten moment stwierdzić, czy jest to wynik podwyżki cen PS+ w ostatnim czasie, ale obecnie w żaden sposób nie możemy narzekać na tytuły wrzucone do tej usługi. Metal Gear Solid V to idealny strzał na rozpoczęcie jesieni i wiele godzin świetnej skradankowej zabawy, nawet gdy fabuła, w porównaniu do poprzedników, jest o kilka klas słabsza. Moją uwagę zwrócił również mniejszy, ale świetny polski tytuł Sky Force Anniversary, utrzymany w duchu takich tytułów jak Aero Fighters i wielu innych klasycznych Shoot Em’Upów.

Microsoft natomiast kolejny miesiąc dość skromnie podchodzi do swojej usługi i zaspakajania potrzeb użytkowników, co przy ciągle poprawiającej się sytuacji u konkurencji wypada dość blado.  A przecież jeszcze nie tak dawno to właśnie Microsoft był na prowadzeniu. Najciekawiej z całego zestawienia zapowiada się The Turing Test z zeszłego roku, który wrzuci nas na księżyc Jowisza, gdzie będziemy musieli rozwiązać zagadkę zaginięcia badaczy tam stacjonujących. Czy jest coś wartego uwagi poza tym? Jak dla mnie tylko Medal Of Honor: Airborne, którego dość miło wspominam, ale nie wiem, czy obecnie będzie w stanie kogoś zatrzymać na dłużej. Na pewno dobrze wpasuję się w obecny trend powrotu do WWII i być może nakręci wielu graczy na nadchodzące Call Of Duty osadzone właśnie w tym okresie.

Rywalizacja tego typu jest jak najbardziej potrzebna, więc naprawdę jestem ciekaw, jak zaprezentują się kolejne miesiące. Microsoft musi się w którymś momencie ocknąć, by całkowicie nie zostać z tyłu.

Werdykt: PlayStation Plus

Dawid

W październiku moim zdaniem zdecydowanie wygrywa PlayStation Plus. W Games with Gold też są całkiem dobre gry – chociażby The Turing Test czy też Medal of Honor Airobourne, ale niebieski obóz wygrał przez Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Reszta gier też całkiem ciekawa, a szczególnie Sky Force Anniversary.

Werdykt: PlayStation Plus

Kuba

Dziś zaliczam debiut jako arbiter w comiesięcznej rywalizacji pomiędzy ofertami Sony i Microsoftu. O moim 100% obiektywizmie niech świadczy fakt, że nie jestem posiadaczem żadnej z konsol. W tym miesiącu po bardzo krótkiej chwili zastanowienia wybrałbym ofertę PlayStation Plus. Swoją decyzję głównie motywuje Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, chociaż trylogia gier z serii Amnesia również wygląda kusząco. Według mnie najciekawszym tytułem z oferty Games with Gold jest The Turing Test. Nie rozumiem dlaczego w pakiecie znalazł się Medal of Honor Airborne, który premierę miał 10 lat temu – wygląda to na dość spóźniony ruch.

Werdykt: PlayStation Plus

Kamil

Patrząc na październikowe rozpiski gier w ramach usług abonamentowych dla posiadaczy konsol Microsoftu i Sony, wyłonienie zwycięzcy nie wymaga  głębszej analizy. Gracze chcą dużych tytułów, a takowe dostarcza w ostatnim czasie jedynie firma z Kraju Kwitnącej Wiśni. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain to produkcja, który rozbudzał wyobraźnie graczy na początku ósmej generacji, ale zaledwie tydzień po premierze, słupki sprzedaży bardzo szybko spadły. Tytuł można już było wytrwać za śmieszne pieniądze na niejednej promocji w PlayStation Store, tak więc wrzucenie go do oferty Plusa, wydaje się całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Amnesia: Collection z kolei, to prawdziwa gratka dla miłośników horrorów i pierwszoosobowych przygodówek. Jest to pakiet trzech kultowych straszaków, które jeszcze do niedawna można było ogrywać wyłącznie na PC (nasza recenzja). Reszta tytułów nikogo nie powali na kolana, ale najgorzej sytuacja się ma dla posiadaczy PlayStation 3. To już któryś miesiąc z rzędy, kiedy Sony dostarczanie gier w Plusie na leciwą trójkę, traktuje jako zło konieczne.

W przeciwnym obozie zafundowano graczom najsłabszą ofertę od miesięcy. W zasadzie Microsoft nie ma czym straszyć. Gone Home to fajna przygodówka, ale na jeden wieczór. Najciekawiej z całej rozpiski przedstawia się The Turing Test, ale to jednak gra logiczna nie dla każdego. Tytuły we wstecznej kompatybilności to uznane marki, ale kto jeszcze do 2017 roku w nie nie zagrał, ten raczej nie poczuje nagle takiej potrzeby.

Werdykt jest więc oczywisty – PlayStation Plus zdeklasowało w październiku Games with Gold.

Werdykt: PlayStation Plus

[poll id=”30″]