PlayStation Plus vs Games with Gold – która marcowa rozpiska lepsza?

ps plus games with gold e1475530437921

Pierwsza transza gier z marcowej rozpiski Games with Gold jest już dostępna zarówno dla posiadaczy konsol Xbox One jak i Xbox 360. Co prawd abonenci PlayStation Plus musza na swoje gry zaczekać jeszcze do wtorku, ale skoro znamy już zawartość obu ofert, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć nasze comiesięczne, redakcyjne starcie –  PlayStation Plus kontra Games with Gold.

PlayStation Plus marzec 2018

  • Bloodborne (PS4)
  • Ratchet & Clank (PS4)
  • Claire: Extended Cut (PSV, PS4)
  • Bombing Busters (PS4, PSV)
  • Mighty No. 9 (PS3, PS4)
  • Legend of Kay (PS3)

Games with Gold marzec 2018

  • SUPERHOT (XONE)
  • Trials of the Blood Dragon (XONE)
  • Brave (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
  • Quantum Conundrum (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Bartek

Takiego nokautu ze strony Sony chyba nikt się nie spodziewał. Bloodborne i Ratchet & Clank, dwa świetnie tytuły na wyłączność, dostępne w PS+ w tym samym czasie?
Wiadomo, że wiele osób już dawno te tytuły ograło, ale nigdy nie jest za późno, by przekonać do subskrypcji tych najświeższych graczy, którzy dopiero zaczynają przygodę z PlayStation 4. I taką ofertą Sony na pewno rozbije bank. Bloodborne to tytuł wyśmienity pod każdy względem oszałamiający klimatem i level designem, dynamiczną rozgrywką i idealnie wyważonym poziomem trudności. Obok Persony 5, NieR: Automata i Monster Hunter: World to mój absolutny TOP generacji, zostający z graczem na długo. Ratchet & Clank natomiast będzie idealną kontrą dla mrocznego Yharnam, które wielu graczy potrafiło nawet zmęczyć psychicznie przy dłuższych sesjach z grą. Świetna przygodówka dla graczy w każdym wieku, a przede wszystkim udany remake, przywracający serię do życia. Microsoft chyba nie spodziewał się takiego uderzenia, bo nie dał nic 'od siebie’. Super Hot, choć jest świetną polską produkcją wraz z Trials Blood Dragon, nie będzie w stanie przetrwać uderzenia ze strony Sony, co nie zmienia jednak faktu, że użytkownicy Xbox One powinni być zadowoleni, bo tej oferty w żadnym stopniu nie można nazwać złą. W przypadku past genów w sumie obie grupy nie mają za bardzo się z czego cieszyć. Mighty NO.9, kompletna porażka kickstartera czy Brave, które jest typowym średniakiem na licencji? Nieciekawie, no ale ciężko, by było inaczej, gdy priorytet już prawie całkowicie zszedł na aktualne sprzęty. Sony pozytywnie zaskoczyło, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że chcieli trochę zniwelować negatywny odbiór informacji dotyczącej odcięcia w przyszłym roku oferty dla PS3 i PSVita.

Werdykt: PlayStation Plus

Kasjan

Oferta Microsoftu jest całkiem niezła, ale została niestety zmiażdżona przez rozpiskę Sony. Myślę, że to jedno zdanie mogłoby zakończyć nie tylko moją wypowiedź, ale i cały artykuł, mimo to, przynajmniej mogę pocieszyć fanów Xboxa One. Superhot to naprawdę udana produkcja, jedna z lepszych w jakie grałem w 2016 roku. Gra obudowana wokół jednego patentu, ale jakże cholernie grywalna. Trials of the Blood Dragon to z kolei całkiem poprawna platformówka. No i nie zapominajcie, że w Bloodborne oraz Ratcheta i tak nie moglibyście zagrać, bo to tylko ekskluziwy Sony.

Werdykt: PlayStation Plus 

Dawid

W marcu starcie nie jest wyrównane. Microsoft w Games With Gold udostępnił przede wszystkim Superhot oraz Trials of the Blood Dragon, które zdecydowanie warto ograć, ale cóż to jest w porównaniu do tego co dało Sony. Marcowy PlayStation Plus według plotek miał być najlepszy w historii i chyba właśnie tak jest. Do ogrania jest przede wszystkim cudowny Bloodborne od From Software oraz jeden z lepszych remake’ów jakie powstały, czyli Ratchet i Clank. Moim zdaniem Microsoft w tym miesiącu nie jest daleko w tyle, ponieważ zaserwował dwa naprawdę dobre tytuły, ale jednak mimo wszystko nie może się równać z grami przedstawionymi w obecnym PlayStation Plus. Sony wygrywa ten pojedynek.

Werdykt: PlayStation Plus

Tomek

Nie będę nawet udawał, że w tym miesiącu mamy jakiś pojedynek. Gdyby obie firmy walczyły ze sobą na oferowane gry, to byłoby krwawo. Sony rozwala wszystko i wszystkich za sprawą Bloodborne. Prawdopodobnie (tak na 90%) najlepsze nowe IP wydane na konsole obecnej generacji. Gra, która łączy w sobie styl rozgrywki z Demon’s Souls z kosmicznym horrorem H.P. Lovecrafta, to praktycznie najlepszy tytuł w jaki możemy zagrać tylko na PS4. Teraz prawie każdy będzie miał okazje zakosztować tej miodności. Na dokładkę dostajemy całkiem przyjemny remake jednej z moich ulubionych „niby platformówkowych” serii z PS2. Ratchet & Clank to przyjemny tytulik dla całej rodziny, który warto przetestować.

Lubię Superhot i uważam, że to naprawdę ciekawa gra. Tytuł ten jednak nie ma najmniejszej szansy w starciu z Bloodborne. Ten miesiąc po prostu należy do Sony.

Werdykt: PlayStation Plus

Kamil

Co tu dodać? Sony na szczycie gruzu ofiarowanego właścicielom PlayStation 3 i PlayStation Vita, postawiło dla monumentalne filary. Bloodborne i Ratchet & Clank, to świetne ekskluzywne produkcje i każda z nich mogłaby decydować o sile osobnej rozpiski. Ciężko jest konkurować z taką ofertą, dlatego zwycięzca marcowego starcia mógł być tylko jeden. Jednak Microsoft nie ma się czego wstydzić. Zaoferował dwa bardzo udane mniejsze tytuły i dwie produkcje z Xbox 360, które znaczą więcej niż ochłapy na starsze platformy Sony. Zwycięstwo bezdyskusyjne, ale Amerykanie nie mają w swojej talii takich kart, by pokonać dwa Jokery od Japończyków.

Werdykt: PlayStation Plus

[poll id=”36″]