PlayStation Plus vs Games with Gold – która majowa rozpiska lepsza?

ps plus games with gold e1475530437921

Poznaliśmy już comiesięczne oferty gier, które w maju będą dostępne w ramach abonamentów PlayStation Plus i Games with Gold, pora więc na nasze  tradycyjne redakcyjne starcie. Spróbujemy rozstrzygnąć, abonenci której z usług będę mieli w maju więcej powodów do radości.

PlayStation Plus maj 2018

  • Beyond: Two Souls (PS4)
  • Rayman Legends (PS4)
  • King Oddball (PS3, PSV, PS4)
  • Risen 3: Titan Lords (PS3)
  • Eat Them! (PS3)
  • Furmins (PSV)

Games with Gold maj 2018

  • Super Mega Baseball 2 (XONE)
  • Metal Gear Solid V (XONE)
  • Streets Of Rage 1,2,3 (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
  • Vanquish (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Bartek

Po udanym kwietniu Microsoft i Sony ponownie nie zawodzi w kwestii zawartości obu abonamentów. Gracze opłacający PlayStation Plus w maju otrzymają Beyond: Two Souls, które choć znacznie odstaje fabularnie od Heavy Rain, idealnie powinno się sprawdzić podczas majówkowego urlopu, gdy nie mamy w planach przeżywania historii zapadających w pamięci. W ofercie pojawi się również wyśmienity Rayman Legends, jedna z lepszych platformówek 2D wydanych w ostatnim czasie. Muzyczne etapy, które w niej znajdziecie, to według mnie wyżyny Ubisoftowej kreatywności. W obozie Microsoftu natomiast pojawi się Metal Gear Solid V, dzielący graczy na całym świecie, ale wciąż będący udaną i bardzo rozbudowaną skradanką oraz Super Mega Baseball 2, który mimo, że dotyczy sportu niezbyt popularnego w naszym kraju, według opinii krążących po sieci swoją arcade’ową rozgrywką może trafić nawet do graczy nieobeznanych z tematem. W tym miesiącu całe starcie ponownie rozgrywa się więc na płaszczyźnie poprzedniej generacji, przy czym w rozpisce Sony tylko Risen 3 przykuwa uwagę. Microsoft udostępnia za to kolekcję bardzo dobrych beat’em up’ów (Streets Of Rage) oraz zakręconego Vanquisha od Platinum Games, porywającego dynamiczną akcją, jak i oryginalnością. W tym miesiącu zwycięża więc Games with Gold.

Werdykt: Games with Gold 

Mikołaj

W maju ponownie japońska firma miło mnie zaskoczyła. Wielu ludzi powie, że zarówno Rayman: Legends, jak i Beyond: Dwie Dusze to gry, które każdy posiadacz konsoli Sony zdążył już ograć, jak nie na obecnej, to na poprzedniej generacji. Mogę się z tym zgodzić, chociaż osobiście zaliczam się do grupy, która nie miała styczności z żadnym z tych dwóch tytułów, a na Raymana czaiłem się już od dłuższego czasu. Jestem więc bardzo zadowolony, że w maju będę miał wreszcie okazję sprawdzić platformówkę Ubisoftu. A jeśli chodzi o gry na poprzednią generację, to na pewno uwagę przyciągnąć może Risen 3, chociaż nie oszukujmy się, nie jest to gra tzw. wysokich lotów.

Jeśli chodzi o ofertę Games with Gold, to zdecydowanie na plus wypada w tym zestawieniu obecność Metal Gear Solid V, którego otrzymają posiadacze konsoli Xbox One. Wszyscy, którzy nie zdążyli zapoznać się z najnowszymi przygodami Snake’a na pewno są wniebowzięci i z entuzjazmem czekają na możliwość pobrania produkcji Konami na dyski swoich konsol. Drugi tytuł, czyli Super Mega Baseball 2 jest przeciętny i raczej nie zwróci większej uwagi. W przypadku oferty Sony obydwa oferowane przez japońską firmę tytuły są znane oraz, co najważniejsze, wysoko oceniane. Jeśli zaś chodzi o zestaw gier, które trafią na konsolę Xbox 360, to na uwagę na pewno zasługuje Vanquish, jak i trzy części Street of Rage, zwłaszcza, że w gry te zagrać będą mogli również posiadacze Xbox One, dzięki wstecznej kompatybilności

W mojej opinii w maju nieco lepiej wypada oferta Sony, chociaż nie jest ona tak spektakularna jak, np. w marcu, to wciąż utrzymana jest na dobrym poziomie. Nie będę ukrywał, że kupili mnie Raymanem. Oferta Mircosoftu na dobrą sprawę posiada jeden duży tytuł. Amerykanie muszą w przyszłych miesiącach nadgonić, bowiem Sony, w ostatnich miesiącach, zaczyna nieco uciekać, jeśli chodzi o ofertę darmowych gier dla swoich abonentów.

Werdykt: PlayStation Plus

Jakub

Patrząc na majowe rozpiski zaprezentowane przez Sony i Microsoft najchętniej wybrałbym grilla na łonie natury. A gdyby karkówka już mi się przejadła, to raczej skusiłbym się na ofertę zielonych. Super Mega Baseball 2 to kompletnie nie moje klimaty, więc ten tytuł odrzucam z miejsca. Metal Gear Solid V prezentuje się jednak znacznie ciekawiej niż Beyond: Two Souls. Prawdę mówiąc, z największą przyjemnością położyłbym łapy na Rayman Legends. O tej odsłonie kultowej platformówki słyszałem wiele dobrego, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jej na własnej skórze. Dużym plusem do oferty Microsoftu z pewnością jest Vanquish dostępne w ramach wstecznej kompatybilności.

Werdykt: Games with Gold

Kacper

W maju moim zdaniem nie mają prawa narzekać ani posiadacze PlayStation, ani Xboxa. Osobiście uważam jednak, że rozpiska PlayStation Plus jest bardziej atrakcyjna. Beyond: Two Souls za darmo w maju to świetny ruch ze strony Sony – w końcu już niedługo premiera najnowszej gry od studia Quantic Dream – Detroit: Become Human. Ja na ten tytuł bardzo czekam i tym bardziej z wielką przyjemnością przetestuję Beyond. Rayman Legends to świetna platformówka o wspaniałej szacie graficznej i jednak dość dużym poziomem trudności. Ograłem co prawda tę grę na Vicie, i to całkiem niedawno, ale chętnie jeszcze raz przeżyję przygody Raymana i Globoxa, tym razem na dużym ekranie. W rozpisce Microsoftu może cieszyć Metal Gear Solid V. Jeśli nie graliście, a posiadacie abonament Games With Gold, to nie czekajcie – jak najszybciej zagrajcie w ostatnią część przygód Solid Snake’a od mistrza Kojimy. Tak czy siak, mnie w maju bardziej przekonuje rozpiska od Sony.

Werdykt: PlayStation Plus

Kamil

Jest 2 do 2 i mój głos powinien być rozstrzygający, ale taki nie będzie. Obie oferty są przyzwoite, jednak żadna mi nie urwała czterech liter. Osobiście nie skorzystam ani z majowego PS Plus, ani GwG, gdyż gry w ich ofercie mam już dawno za sobą. Beyond: Two Souls i Rayman Legends to z pewnością tytuły warte uwagi podobnie zresztą jak Metal Gear Solid V i dostępne we wstecznej kompatybilności Vanquish. Na szalę po stronie Sony możemy co prawda jeszcze dorzucić całkiem niezłe Risen 3: Władcy Tytanów, ale Super Mega Baseball 2 daje ostatecznie równowagę.  Myślę, że wielu graczy niedoceniających produkcję Metalhead Software, po jej wypróbowaniu, może się do niej przekonać. Miałem przyjemność grywać do recenzji pierwszą część i bawiłem się całkiem nieźle.

Werdykt: Remis

[poll id=”38″]