PlayStation Plus vs Games with Gold – która kwietniowa rozpiska lepsza?

ps plus games with gold e1475530437921

Microsoft przyzwyczaił graczy, że gdzieś w okolicach trzeciego tygodnia każdego miesiąca prezentuje gry, które niebawem trafią do Games with Gold. W marcu amerykański gigant kazał graczom wyjątkowo długo czekać na ogłoszenie kwietniowej rozpiski darmowych gier dostępnych dla abonentów usługi. Tym razem oferta gier zarówno w obozie Microsoftu, jak i Sony została ogłoszona tego samego dnia i nawet o tej samej godzinie. Stracie było więc bezpośrednie, a my postanowiliśmy sprawdzić, która firma dostarczyła graczom lepszą ofertę. Oto nasz comiesięczny, redakcyjny pojedynek –  PlayStation Plus kontra Games with Gold.

PlayStation Plus kwiecień 2018

  • Mad Max (PS4)
  • Trackmania Turbo (PS4)
  • Q*Bert Rebooted (PS3, PSV, PS4)
  • In Space We Brawl (PS3)
  • Toy Home (PS3)
  • 99 Vidas (PSV)

Games with Gold kwiecień 2018

  • The Witness (XONE)
  • Assassin’s Creed Syndicate (XONE)
  • Cars 2: The Video Game (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
  • Dead Space 2 (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Bartek

Kwiecień w kwestii zawartości obu abonamentów zapowiada się naprawdę nieźle. Microsoft, oferując dwie duże i przede wszystkim udane produkcje, dobrze odgryza się Sony za kompletne zdominowanie marca. Znacznie poprawiła się również rozpiska obejmująca poprzednią generację. Dead Space 2, choć ma już swoje lata, nadal jest świetną produkcją, do której przyjemnie się wraca. Abonenci PlayStation Plus z drugiej strony nadal dostają większe tytuły, Mad Max i Trackmanię Turbo, które jednak biorąc pod uwagę poprzedni miesiąc, zdają się zapowiadać osłabienie oferty w nadchodzących miesiącach. Sony tym razem z kretesem przegrywa walkę na polu starszej generacji. Q*Bert Rebooted, In Space We Brawl, Toy Home. Komuś coś mówią te tytuły? Mnie na pewno nie i właściwie tylko to dyskwalifikuje w kwietniu Sony. Obie firmy przygotowały mocną ofertę na konsole obecnej generacji, ale tylko jedna dała coś naprawdę porządnego na poprzednią. W kwietniu zwycięża więc dla mnie Microsoft.

Werdykt: Games with Gold 

Dawid

W zeszłym miesiącu zdecydowanym zwycięzcą było PlayStation Plus. W kwietniu moim zdaniem wygrywa oferta Microsoftu. Co prawda walka jest bardziej wyrównana niż w marcu, ale jakbym miał wybierać, to bez większego zastanowienia zdecydowałbym się na Games with Gold. Oferta Microsoftu przekonał mnie dzięki świetnej grze logicznej The Witneess oraz Assassin’s Creed: Syndicate z akcją osadzoną w wiktoriańskim Londynie. Tę listę nieźle uzupełnia Dead Space 2, które miałem okazje przejść na Xbox 360 i jestem zdania, że warto je ograć, więc dodatkowy plus dla GwG. Jeśli chodzi o PlayStation Plus, to moją uwagę zdobył jedynie Mad Max.

Werdykt: Games with Gold

Kamil

Mam spory problemem z wyłonieniem zwycięzcy, gdyż obie oferty są na poziomie, którego gracze oczekują. Sony oczywiście nie pokazało takiego powera jak w zeszłym miesiącu, ale nie ma co się dziwić, takie rozpiski jak marcowa zdarzają się raz lub dwa na generację. Tym razem Japończycy dostarczyli graczom niezłego Mad Maxa, który moim zdaniem jest dość niedocenianą grą i zasługuje na więcej uwagi, chociażby ze względu na zgrabne połączenie sanboxowej gry akcji z samochodówką z przystępnym i przyjemnym modelem jazdy. Kolejnym tytułem w kwietniowym plusie jest Trackmania Turbo – udana odsłona kultowej serii gier wyścigowych. Po zielonej stronie barykady Microsoft dostarczył graczom świetną przygodówkę The Witness oraz Assassin’s Creed Syndicate – przedostatnią część kultowej serii od Ubisoftu. Gdybym miał brać pod uwagę tylko te tytułu, zastanawiałbym się się czy dać obiektywny remis, czy kierować się własnymi preferencjami i ogłosić zwycięstwo PlayStation Plus. Ale to nie wszystkie produkcje w kwietniowych ofertach. Sony do plusa dorzuciło kilka drobiazgów na PlayStation 3 i PlayStation Vita, z kolei Microsoft wyciągnął z rękawa świetne Dead Space 2 oraz Cars 2: The Video Game, czyli jedną z nielicznych udanych gier na licencjach filmowych. Microsoft wygrywa.

Werdykt: Games with Gold

Kasjan

W tym miesiącu mamy porównywalne oferty, choć moim zdaniem na korzyść Microsoftu (tak 40%/60%). Choć Trackmania Turbo to świetna gierka, tak była już wcześniej w ofercie Games with Gold. Mad Max w mojej opinii to średniak, choć zdaję sobie sprawę, że wielu graczom się podobał (nawet w naszej redakcji znajdziecie kilku). Microsoft kusi za to The Witness i Assassin’s Creed Syndicate, nie mówiąc już o Dead Space 2. Generalnie, żaden posiadacz abonamentu Sony/Microsoftu nie ma prawa narzekać, ale to fani Xboxa mają więcej godzin zabawy przed sobą.

Werdykt: Games with Gold

 

[poll id=”37″]