PlayStation Plus kontra Games with Gold – która oferta wygrywa majowe starcie

Czy Sony w końcu podjęło walkę?

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 3 min.

W poprzednim tygodniu poznaliśmy rozpiskę darmowych gier, które będą dostępne w maju dla subskrybentów usługi PlayStation Plus. Nadeszła więc pora na nasze tradycyjne, comiesięczne starcie – PS Plus vs. Games with Gold. Po niezłe ofercie Microsoftu, Sony odpowiedział równie ciekawym zastawieniem darmowych gier. Poniżej możecie przeczytać, co część naszej redakcji, sądzi o majowych ofertach i którą uznaje za lepszą.

PlayStation Plus maj 2017

  • Alienation (PS4)
  • Tales from the Borderlands (PS4)
  • Laser Disco Defenders(PSV)
  • Type: Rider (PSV)
  • Port Royale 3: Pirates and Merchants (PS3)
  • Blood Knights (PS3)

Games with Gold maj 2017

  • Giana Sisters: Twisted Dreams – Director’s Cut (XONE)
  • Lara Croft and the Temple of Osiris (XONE)
  • Star Wars: The Force Unleashed II (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
  • LEGO Star Wars: The Complete Saga (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Tomek

Pierwsze co nasuwa mi się po porównaniu oferty Sony i Microsoftu, to myśl w stylu – tym razem jest znośnie. Główne platformy obu firm wspierane są w miarę dobrze, Games with Gold od 4 maja stawia na gierki z Gwiezdnych Wojen. Mamy świetne Lego Star Wars i mocno przeciętne/słabe Force Unleashed II. Pozostałe dwie gry to solidne przeciętniaki.

Sony daje nam spoko gierkę od Telltale, którą docenią fani interaktywnych filmów. Alienation to z kolei całkiem przyjemny twin-stick shooter. Niestety tym dwóm solidnym produkcją towarzyszą cztery śmiecie, którymi kolejny raz Sony pokazuje, że kpi sobie z posiadaczy PlayStation 3 i Vita.

Koniec końców z moich obrachunków wychodzi remis. Choć osobiście preferuję Microsoftu, bo Lego Star Wars: The Complete Saga jest najlepszym z tytułów dostępnych w majowych ofertach.

Werdykt: Remis  

Dawid

Tak jak poprzednie miesiące były sromotną klęską dla PlayStation Plus,  tak w maju przewaga Games with Gold już nie jest tak wielka, a wręcz uznaję, że doszło do remisu. W ofercie przeznaczonej na konsole PlayStation mamy jeden porządny tytuł, a mianowicie Tales from the Borderlands, a także 5 już nie tak ciekawych produkcji. Poziom gier w Games with Gold jest bardziej wyrównany, a więc ten abonament uznaję za bogatszy, ale ta jedna gra związana ze światem Borderlands w ofercie Sony wyrównuje moim zdaniem szalę.

Werdykt: Remis

Kajsan

Maj, mogę to napisać z czystym sumieniem, okazał się lepsza dla posiadaczy PlayStation 4. Jak zwykle, w ofercie Microsoftu dla użytkowników Xbox One znalazły się 4 gry, ale nie są to tytuły, które powalają na kolana. Sony dało dobre Alienation oraz świetnie oceniane Tales from the Borderlands. Dlatego wielki plus dla PlayStation. Aż chciałoby się widywać takie rozpiski co miesiąc. Oczywiście Microsoft, co też należy docenić, poniżej dobrego poziomu nie schodzi od miesięcy.

Werdykt: PlayStation Plus

Kamil

Obie oferty są niezłe, ale obecnie ich poziom powinien być oceniany głównie przez pryzmat tytułów na platformy ósmej generacji. Microsoft ratuje oczywiście wsteczna kompatybilność, ale to jednak nie to samo. W zasadzie mógłbym wskazać remis, ale moje subiektywne preferencje mają w tym przypadku decydujące znaczenie i stawiam w maju na PlayStation Plus. Dead Nation to produkcja, którą ogrywałem na PS3 i PS4, zarówno solo jak i w kooperacji i bardzo ciepło ją wspominam. Alienation to również gra studia Housemarque, której rozgrywka opiera się na podobnych zasadach co Dead Nation, tak więc z miłą chęcią w nią zagram, tym bardziej, że nie miałem okazji wcześniej po nią sięgnąć. Tales from the Borderlands ogrywałem z kolei na PC i tytuł uważam za ostatnie udane IP od Telltale. Zapewne zagram jeszcze raz na PlayStation 4, chociażby dla trofeów. Reszta gier z oferty Sony? Nie ma o czym pisać.

Werdykt: PlayStation Plus

PlayStation Plus czy Games with Gold – która majowa oferta lepsza?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading …