PlayStation Plus kontra Games with Gold – która oferta wygrywa kwietniowe starcie

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 4 min.

W połowie tygodnia poznaliśmy rozpiskę darmowych gier, które będą dostępne w kwietniu dla abonentów usługi PlayStation Plus. Nadeszła więc pora na nasze comiesięczne starcie – PS Plus vs. Games with Gold. Tradycyjnie już, Microsoft zadał pierwszy cios, a Sony… No cóż, już się nie podniosło.

PlayStation Plus kwiecień 2017

  • Drawn to Death (PS4)
  • Lovers in a Dangerous Spacetime (PS4)
  • 10 Second Ninja X (PS4, PSV)
  • Curses ‘n Chaos (PS4, PSV)
  • Invizimals: The Lost Kingdom (PS3)
  • Alien Rage (PS3)

Games with Gold kwiecień 2017

  • Rise: Son of Rome (XONE)
  • The Walking Dead – Sezon 2 (XONE)
  • Darksiders (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
  • Assasins Creed: Revelations (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Tomek

Wydaje mi się, że jestem człowiekiem bardzo pozytywnie nastawionym do wszystkich gier. Zazwyczaj nie skreślam jakiejś produkcji z automatu i uważam, że warto spróbować wszystkiego i dać każdemu tytułowi szansę. Mam jednak dość tego co odstawia Sony. Takie sobie indyki da się przeżyć, kontrowersyjną gierkę free to play przerobioną na coś wartego podobno 20$ jestem (z olbrzymim trudem) w stanie zrozumieć. Nie mogę jednak pojąć dlaczego japoński i azjatycki oddział Sony są w stanie oferować graczom tego typu gierki i dorzucać jeszcze produkcje z wyższej półki jak Disgaea 5, Gravity Rush, God of War III czy Until Dawn. Mam wrażenie, że zachodnie oddziały PlayStation robią sobie z nas jaja, bo wiedzą, że każdy i tak musi kupić plusa choćby dla niezłych promocji. Nie pochwalam takiego zachowania i zaczyna mnie to wnerwiać. Z tego powodu pozostanę jedynie przy subskrypcji na Hong Kong i odpuszczę sobie polskiego Plusa.

Microsoft z kolei oferuje nam kilka dobrze znanych produkcji z segmentu średniak/solidna gierka. Darksiders to jeden z najfajniejszych klonów Zeldy. Ryse może sprawić frajdę przez kilka minut. The Walking Dead 2 można odpalić dla achievementów. Revelation’s jest tą częścią cyklu AC, która mnie kompletnie złamała, ale jak ktoś dawno nie grał w przygody Ezio, to będzie zadowolony.

W każdym razie w tym miesiącu nie ma nawet o czym specjalnie pisać. Games with Gold zjada PlayStation Plus na śniadanie. Tym razem nie było żadnej konkurencji i tylko pracownik PlayStation albo fanboy konsoli Sony może udawać, że jest inaczej.

Werdykt: Games with Gold  

Dawid

Miesiąc kwiecień. Kolejna przegrana PlayStation Plus z Games with Gold, ale tego można było się spodziewać. Choć oferta na konsole Xbox sprawiła, że jest odrobinę ciekawiej niż zazwyczaj, ponieważ zostały zarzucone gry AAA. Co prawda, jeśli chodzi o The Walking Dead – Sezon 2 oraz Assassin’s Creed: Revelations, to przydałoby się najpierw przejść poprzednie części, ale na pewno mając te dwie produkcje łatwiej się będzie wziąć za te serie, o ile jeszcze się tego nie zrobiło. Piękne Rise: Son of Rome oraz Darksiders, to dwie kolejne świetne gry w Games with Gold na kwiecień.  W tej paczce na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o PlayStation Plus to mamy jedynie indyki, co prawda znajdują się wśród nich bardzo dobrze oceniane produkcje niezależne, ale gdyby Sony chciało konkurować z Microsoftem pod tym względem, rzucając jedynie indykami, to musiałby podzielić takimi tytułami jak Firewatch, Inside czy Oxenfree.

Werdykt: Games with Gold

Daniel

Games with Gold przygniotło ofertę PlayStation plus tak mocno, ze spod zielonej listy gier wyłania się jedyna malutka, naszkicowana rączka Drawn to Death. To chyba jedyny interesujący tytuł niebieskich w kwietniu. Gold oferuje świetnie wyglądającego Ryse: Son of Rome z nienaganną linią fabularną oraz drugi sezon The Walking Dead od Telltale Games. Ponadto we wstecznej kompatybilności dostaniemy Darksiders i Assassin’s Creed: Revelations, czyli zwieńczenie przygody Ezio. Sytuacja chyba nie wymaga dłuższego komentarza. Sony może i prowadzi tytułami na wyłączność, ale usługa PS Plus coraz bardziej zawodzi.

Werdykt: Games with Gold

Kamil

Alien Rage chyba nawet zainstaluje. Mam słabość do oldskulowych strzelanek, nawet tych przeciętnych. Reszta oferty Plusa to syf, choć jak wiadomo każda potwora znajdzie swojego amatora. Microsoft przygotował na kwiecień jedną z najlepszych rozpisek Games with Gold w tej generacji. Każdy znajdzie coś dla siebie – tytuł na wyłączność, odsłona kultowej serii, zombie i udana gra akcji z elementami RPG. Jest w czym wybierać.

Werdykt: Games with Gold

PlayStation Plus czy Games with Gold – która kwietniowa oferta lepsza?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading …