PlayStation Plus kontra Games with Gold – która oferta lepsza we wrześniu

Sony kolejny raz pozytywnie zaskakuje graczy.

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 3 min.

W zeszłym tygodniu poznaliśmy rozpiskę darmowych gier, które będą dostępne we wrześniu dla abonentów usługi PlayStation Plus. Nadeszła więc pora na nasze tradycyjne, comiesięczne starcie – PS Plus vs. Games with Gold. Sony po ogłoszeniu srogiej podwyżki na Plusa, nie zwalnia tempa i stara się udowodnić, że tym razem pieniądze graczy nie idą na marne. Czy Microsoftu dotrzyma kroku Japończykom?  Poniżej możecie przeczytać, co część naszej redakcji, sądzi o wrześniowych ofertach i którą uznaje za lepszą.

PlayStation Plus wrzesień 2017

  • inFAMOUS: Second Son (PS4)
  • Child of Light (PS4)
  • We Are Doomed(PSV, PS4)
  • Hatoful Boyfriend (PSV, PS4)
  • Truck Racer (PS3)
  • Handball 2016 (PS3)

Games with Gold wrzesień 2017

  • Forza Motorsport 5 (XONE)
  • Oxenfree (XONE)
  • Hydro Thunder Hurricane (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
  • Battlefield 3 (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Damian

We wrześniu ciężko wskazać, która z ofert jest lepsza. Zarówno Sony, jak i Microsoft przygotowali dla graczy świetny zestaw gier. Games with Gold pozwala zagrać w ramach abonamentu w niezłe wyścigi Forza Motorsport 5. Do tego w cyfrowym sklepie znalazło się sporo darmowych DLC z samochodami poszerzającymi zawartość produkcji. Natomiast ci, którzy wolą postrzelać ucieszą się z Battlefield 3. Sony również przygotowało niezły line-up w PlayStation Plus, ponieważ dostajemy inFAMOUS: Second Son oraz Child of Light.

Wszystkie powyższe gry można było kupić tanio w licznych promocjach lub upolować w pudełkach. We wrześniu wygrało dla mnie Sony, które do oferty dodało bonusowy tytuł wymagający gogli PlayStation VR – RIGS: Mechanised Combat League. Jest to świetny gest i zachęta do kupna tego urządzenia.

Werdykt: PlayStation Plus

Dawid

Kolejny mocny miesiąc niezależnie od tego jaki abonament się posiada. Według mnie we wrześniu jest remis pomiędzy Games with Gold oraz PlayStation Plus. Zielony obóz dostał świetne Oxenfree, a także Forza Motorsport 5 w wypasionej wersji i Battlefield 3. Sony zaś zaoferowało na konsolę PlayStation 4 inFamous: Second Son, śliczne Child of Light oraz zabawne Hatoful Boyfriend. Z tych gier byłbym zadowolony, zarówno jako posiadacz abonamentu Games with Gold czy też PlayStation Plus.

Werdykt: Remis

Kajsan

Zawsze mam problem z oceną ofert Sony i Microsoftu – czy oceniać tylko gry, które pojawiają się na konsolach nowej generacji, czy całość, wszak użytkownicy PS3 i PS Vita dostają przecież swój zestaw 2 gier. Sony daje coraz lepsze gry na PlayStation 4, skupmy się więc na głównej platformie docelowej. W tym miesiącu mamy 4 pozycje, w tym 2 świetne tytuły – inFAMOUS: Second Son oraz Child of Light, a dodatkowo jeszcze Hatoful Boyfriend i RIGS na VR. Przesądziłoby to o wygranej Sony w tym miesiącu, ale Microsoft dorzucił genialną Forzę i Oxenfree, wsparte jeszcze trzecim Battlefieldem. Remis to jedyna słuszna opcja

Werdykt: Remis

Kamil

Jest nieźle, zarówno dla niebieskich jak i zielonych, ale choć rozum podpowiada mi, żeby przy wrześniowych rozpiskach postawić znak równości, to jednak serce się buntuje.  Oferta od Sony trafia zdecydowanie bardziej w mój gust. Szkoda tylko, że inFAMOUS: Second Son i Child of Light trafiły do oferty Plusa tak późno, gdyż są to tytuły, które Sony przecenia przy każdej możliwej okazji. Mimo to na graczy którzy jeszcze nie grali w przeboje od Ubisoftu i Sucker Punch Productions, czeka wiele zabawy.

Werdykt: PlayStation Plus

[poll id=”29″]

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów