PlayStation Plus kontra Games with Gold – która lutowa rozpiska atrakcyjniejsza?

ps plus games with gold e1475530437921

Pierwsza porcja tytułów z lutowej rozpiski Games with Gold jest już dostępna dla posiadaczy konsol Xbox One i Xbox 360, a oferta na konkurencyjnej platformie, zadebiutuje w PlayStation Store już we wtorek. Przyszła więc pora na nasze comiesięczne redakcyjne starcie PlayStation Plus vs. Games with Gold.

PlayStation Plus luty 2018

  • Rime (PS4)
  • Knack (PS4)
  • Grand Kingdom(PSV, PS4)
  • Exiles End (PSV)
  • Spelunker HD (PS3)
  • Mugen Souls Z (PS3)

Games with Gold luty 2018

  • Shadow Warrior (XONE)
  • Assassin’s Creed Chronicles: India (XONE)
  • Split/Second (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
  • Crazy Taxi (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Bartek

W tym miesiącu zarówno Sony, jak i Microsoft oferują całkiem porządną ofertę w ramach abonamentu. Sony w końcu wrzuciło do plusa Knacka, od miesięcy oczekiwanego przez wielu graczy oraz pozytywnie zaskoczyło zeszłorocznym Rime, porównywanym do The Last Guardian. Cichym hitem tej oferty może się jednak okazać Grand Kingdom, dwuwymiarowy JRPG, który przeszedł bez większego echa, a wygląda naprawdę ciekawie. Microsoft natomiast dominuje głównie w strefie past genowej. Split Second i Crazy Taxi to świetne arcade’ówki oferujące taki rodzaj rozgrywki, jakiego dość mocno brakuje na obecnej generacji konsol. Oferta dedykowana Xbox One również nie wygląda źle, jednak została sporządzona ze zdecydowanie mniejszym rozmachem. Do świetnego Shadow Of Warrior dostajemy jedynie jedną część Assassin’s Creed: Chronicles, które same w sobie są wyjątkowo średnie. Walkę między Rime + Grand Kingdom a AC: Chronicles India i Shadow Warrior według mnie zdecydowanie wygrywa pierwsza oferta.

Werdykt: PlayStation Plus

Kasjan

Ani oferta Microsoftu, ani Sony, nie powala na kolana. To bardzo przeciętne, góra średnie rozpiski. Shadow Warrior to porządna produkcja i może i dobrze, że również użytkownicy Xbox One zagrają w kolejne przygody Wanga za darmo (wcześniej SW był rozdawany w Humble Bundle). Sam zagrałbym chętnie w Crazy Taxi, ale to w sumie z sentymentu. Sony daje świetnego RiME i przeciętnego Knacka. Powiedziałbym, że remis, bo nawet jeśli RiME jest świeższe, to na XONE zagramy w 4 cztery gry, a na PlayStation 4 tylko w trzy.

Werdykt: Remis

Dawid

W lutym obie oferty są moim zdaniem na podobnym poziomie. PlayStation Plus w końcu zaoferowało oczekiwane przez niektórych Knack, a mnie w tym zestawieniu bardziej interesuje Rime. W Games with Gold na luty można otrzymać chociażby Shadow Warrior oraz Split/Second, co może nie pozwala GwG mocno odbiec od PlayStation Plus, ale te dwie gry sprawiają, że moim zdaniem oferta Microsoftu wygrywa ten pojedynek.

Werdykt: Games with Gold 

Tomek

Lutowa oferta PlayStation Plus i Games with Gold to definicja przeciętności. Konkurujące ze sobą firmy serwują nam średniaki i solidne niszowe produkcje jak Spli/Second, Mugen Souls Z i Rime. Tradycyjnie wszystko dawno temu ograłem, więc nie jestem w stanie podniecić się niczym, co nam zaoferowano. Moimi typami na ten miesiąc są Crazy Taxi i Grand Kingdom. To pierwsze to klasyka arcade, z którą można spędzić masę czasu. Grand Kingdom to naprawdę interesujący taktyczny RPG z masą unikatowych elementów, które czynią rozgrywkę czymś wyjątkowym. A no i jeszcze jest magiczny Knack, czyli tytuł wyczekiwany przez wielu. W końcu wszyscy będą mogli przekonać się, jak kiepski jest ten niedoszły flagowiec Sony. Nie jestem w stanie wskazać na zwycięzcę tego pojedynku, ale osobiście, jeśli musiałbym ograć któryś z zestawów, to preferowałbym to, co daje Sony.

Werdykt: PlayStation Plus

Kamil

W lutym nie ma słabych ofert, ale jednak tylko PlayStation Plus nieznacznie unosi się ponad przeciętność. Może w zestawie gier na PlayStation 4 brakuje głośnych tytułów AAA, ale gracze otrzymali ekskluzywnego przeciętniaka z początku generacji, jakim jest Knack oraz Rime. To właśnie produkcja Tequila Works robi największą różnicę, gdyż jest nie tylko udanym tytułem zapewniającym niewiele ponad dziesięć godzin rozgrywki, ale co ważne,  jest grą świeżą, a więc wielu gracze jeszcze nie miało okazji jej zakupić na promocji za kilka złotych. Plusowicze powinni też zwrócić uwagę na Grand Kingdom, całkiem udane RPG z turowym systemem walki. Posiadacze starszych platform od Sony, niestety nie dostali w ofercie ciekawych tytułów. Najciekawszym tytułem w lutowym Games with Gold jest Shadow Warrior. Ciekawy tytuł, jednak kto go jeszcze nie ograł lub przynajmniej zakupił za śmieszne pieniądze, ten prawdopodobnie i teraz będzie miał teraz ciekawsze zajęcie do roboty niż wysłuchiwanie sucharów Wanga. 

Werdykt: PlayStation Plus

[poll id=”35″]