PlayStation Plus kontra Games with Gold. Która grudniowa oferta lepsza?

ps plus games with gold e1475530437921

Pierwsza porcja tyułów z grudniowej rozpiski Games with Gold czeka już od kilku dni na abonentów Xbox Live Gold, a oferta na konkurencyjnej platformie jutro debiutuje na PlayStation Store. Przyszła więc pora na nasze comiesięczne starcie PlayStation Plus vs. Games with Gold.

PlayStation Plus grudzień 2017

  • Darksiders 2: Deathinitive Edition (PS4)
  • Kung Fu Panda: Showdown of Legendary Legends (PS4)
  • Forma 8(PSV, PS4)
  • Wanted Corp (PSV)
  • Xblaze Lost: Memories (PS3)
  • Syberia Collection (PS3)

Games with Gold grudzień 2017

  • Warhammer: End Times – Vermintide (XONE)
  • Back to the Future: The Game (XONE)
  • Child of Eden (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)
  • Marlow Briggs and the Mask of Death (X360, XONE – wsteczna kompatybilność)

Bartek

W tym miesiącu oferta obu z firm nie wyróżnia się niczym szczególnym. Po takim sobie listopadzie, każdy miał nadzieję na mocne świąteczne uderzenie po obu stronach barykady, a jedyne co dostaliśmy, to ruzgę za słabe zachowanie w ciągu roku. Sony po raz kolejny sięgnęło po Darksiders II (swego czasu pojawiło się na PS3) i choć jest to naprawdę dobra gra i według mnie znacznie lepsza od pierwszej części, tak nie mam w planach powtórki z rozgrywki. Natomiast wrzucenie Smash Bros Pandy jako drugą część oferty jest  przysłowiowym strzałem w stopę, biorąc pod uwagę, że mówimy tutaj o grudniu. Gra powinna się pojawić wyłącznie jako bonus do czegoś większego, chociażby do tego wyczekiwanego od miesięcy Knacka. Rush Of Blood na PSVR jest najlepszą częścią zestawienia, ale jako że mało kto z tego skorzysta, nie daje Sony zwycięstwa.

Microsoft stawiając na Warhammer: End Times Vermintide oferuje porządną rozgrywkę na zimowe wieczory ze znajomymi i grzańcem, czyli dość przemyślany wybór. Dorzuca też do tego z głębi wora nostalgiczną podróż w Back To The Future od Telltale Games, więc jakby nie patrzeć dla wielu graczy może się stać świętym Mikołajem (stąd ten wór). I choć wydawałoby się, że to MS wychodzi w tym starciu na prowadzenie, akurat dla mnie wcale tak nie jest. Obie produkcje uważam za dość średnie i nie czułbym potrzeby natychmiastowego ich odpalenia.

Żadna z firm nie poczuła więc najwidoczniej magii Świąt, skupiając się na zredukowaniu kosztów i „odzyskaniu” strat spowodowanych lepszymi miesiącami.

Werdykt: Remis

Kasjan

Ja tak może po piłkarsku, bo jeszcze nie ochłonąłem po losowaniu grupy na mundial. Ekhm…Obydwie oferty wystawiły mocno rezerwowy skład. Microsoft wyciąga średniej jakości zawodników, bo tak należy oceniać Warhammer: End Times – Vermintide – dobrą grę, ale bez przesady. Sony może i przyjechało z Darksiders II, ale Kung Fu Panda: Showdown of Legendary Legends w żadnej poważnej ofercie nie łapało by się do pierwszego składu. Szczerze? Remis. Nudny mecz zakończył się wynikiem 0:0, dogrywki nie ma, a tym bardziej karnych, bo sędzia poszedł do domu.

Werdykt: Remis

Kuba

Do świąt pozostały jeszcze trzy tygodnie i zanim konsolowi gracze zaczną cieszyć się z gier znalezionych pod choinką, będą mieli wystarczająco dużo czasu, by ograć gry z comiesięcznych abonamentów. Która z ofert prezentuje się lepiej? Osobiście wybrałbym ofertę Microsoftu. Zarówno Warhammer: End Times – Vermintide oraz Back to the Future: The Game prezentują się dla mnie ciekawiej niż odświeżone, ale jednak już leciwe Darksiders 2 i Kung Fu Panda: Showdown of Legendary Legends, po które prawdopodobnie nigdy bym nie sięgnął. Marlow Briggs and the Mask of the Death z oferty Zielonych, co prawda nie jest majstersztykiem, ale dwa, trzy spokojne wieczory można mu poświęcić bez uczucia zmarnowania czasu.

Werdykt: Games with Gold 

Kamil

To już któryś rok z rzędu, kiedy gracze liczą, że Microsoft i Sony przy dobieraniu tytułów do abonamentowych ofert, poczują w grudniu świątecznego ducha. Jednak kolejny raz nic z tego nie wyszło. Grudzień to po prostu ostatni miesiąc w roku i nie warto już się starać, a jak gracze chcą prezentów, to niech skorzystają ze świątecznych wyprzedaży.  Tytuły z rozpiski PlayStation Plus tak mnie zainteresowały, że z tego wrażenia nie znajdę chwili by je do końca miesiąca dodać do konta. Jedyny wart uwagi tytuł to Darksiders 2, ale już go dawno ograłem na PlayStation 3 i nie jest to produkcja aż tak dobra, bym odczuwał potrzebę zmierzenia się z remasterem. Microsoft też nie zaszalał. Co prawda Warhammer: End Times – Vermintide to niezła kooperacja, która jednak szybko się nudzi. Czas poświęcę tylko na Back to the Future: The Game. To jedna z pierwszych przygodówek Telltale Games i jedyna, której jeszcze nie ograłem. Z chęcią odrobię zaległości.

Werdykt: Games with Gold

[poll id=”33″]