PlayStation Neo nie skróci życia PlayStation 4

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Shuhei od Yoshida – prezydent Sony Worldwide Studios, w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Gameswelt.TV powiedział, że ukazanie się nowej konsoli od Sony nie skróci okresu żywotności PlayStation 4, ponieważ PlayStation Neo to wiąż ta sama generacja.

PS4 i Xbox One debiutowały pod koniec 2013 roku i biorąc pod uwagę, że cykl życia generacji to minimum 5-6 lat, konsola Sony ma jeszcze sporo czasu przed sobą.

Przypomnijmy, że PlayStation 4 Neo to nazwa kodowa ulepszonej wersji PlayStation 4. O sprzęcie plotkowało się od miesięcy, ale dopiero przed targami E3 prace nad nim zostały oficjalnie potwierdzone. Sony jednak nie pokazało konsoli na E3, z kolei Microsoft zaprezentował ulepszoną wersję konsoli Xbox One oznaczoną dopiskiem Scorpio, której premiera ma się odbyć pod koniec 2017 roku.

Na razie nie wiemy kiedy możemy się spodziewać premiery PlayStation 4 Neo.

Dyskusja

Komentarzy ( 2 )

  1. Odgrzewany kotlet pisze:

    Mimo tego nie wróżę dalszych 5 czy 6 lat PS4 neo czy Xbox one scorpio od daty ich premiery, to dalej ta sama generacja konsol, jako posiadacz PS4 pozostaje tylko przesiadka na PS5 w przyszłości. Mam nadzieję że gracze z PS4 i PS4 neo będą mogli razem grać

    • Neutron pisze:

      Ja to rozumiem tak, że PS4 Neo będzie żyło tak długo jak PS4. Czyli jeszcze maks 3 lata. W przypadku Neo krócej bo nie wiadomo kiedy zadebiutuje.

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów