Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

XSX

PlayStation 5 ma ultraszybkie SSD, ale to na Xbox Series X gry ładują się krócej

Ps5 Vs Xbox Series X
Ps5 Vs Xbox Series X

Zarówno konsola Xbox Series X jak i PlayStation 5 wyposażone są w szybkie dyski SSD. Jednak to platforma Sony może się powalić autorskim twardzielem, którego parametry przewyższają większość dostępnych na rynku dysków. Jak to się przekłada na czas wczytywania gier?

Serwis Gamespot dokonał ciekawego porównania, z którego wynika, że z grami dostępnymi w ramach wstecznej kompatybilności lepiej radzi sobie nowy Xbox. Poniżej czasy ładowania na obu konsolach w kilku mocniej obciążających system grach.

PS5 vs. Xbox Series X – czas ładowania gier

Red Dead Redemption 2

 • XSX – 64 s.
 • PS5 – 65 s.

Final Fantasy XV

 • XSX – 48 s.
 • PS5 – 70 s.

Destiny 2

 • XSX – 42 s.
 • PS5 – 57 s.

Monster Hunter: World

 • XSX – 35 s.
 • PS5 – 51 s.

Batman Arkham Knight

 • XSX – 58 s.
 • PS5 – 67 s.

Niewątpliwe dysk Sony może robić olbrzymią różnicę w grach ekskluzywnych, ale na obecną chwilę, to konsola Microsoftu zdaje się być bardziej wydajna w starciu z tytułami multiplatformowymi z obecnej generacji.

Xbox Series X zadebiutuje już 10 listopada. Zachęcamy do lektury naszej recenzji nowej konsoli Microsoftu. PlayStation 5 pojawi się w sklepach 19 listopada.

2 komentarze

2 Comments

 1. Anonim

  8 listopada 2020 at 16:00

  radzę sprostowanie, bo po aktualizacji przez GameSpot, pokaz możliwości PS5 co do wczytywania gier wstecznej został zmniejszony o 50%.
  https://www.youtube.com/watch?v=XcUtEQ_zFnI

 2. Beka

  8 listopada 2020 at 17:25

  Co za bzdury. Po pierwsze materiał porównuje wczytywanie z PS4 a po drugie momenty naliczania czasu różnią się na obu materiałach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

RECENZJE GIER

Samuraj wezwany do spalenia miasta faktycznie wstał, ale zaraz potem runął jak długi, wybijając sobie przy okazji kilka zębów. Tak pokrótce można by opisać...

PC

Jeśli gracie w Cyberpunk 2077 na pewno wiecie kim jest Panam Palmer. Panam to najemniczka, była członkini nomadzkiej rodziny Aldecaldos. Aktorka Tristin Mays i...

PUBLICYSTYKA

Świat odetchnął w dniu, gdy pojawiły się pierwsze recenzje Cyberpunka 2077. Po jego premierze rozpalił się jednak na nowo, a rozpędzony do granic możliwości...

TOP LISTA

Już od pięciu lat tworzymy rankingi, w których zestawiamy najlepsze produkcje mijających 12 miesięcy. To zawsze świetna zabawa, ale również okazja do refleksji i...

Advertisement