PlayStation 4 zyska jeszcze wiele nowych funkcji, w tym wyświetlanie czasu gry

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.

PlayStation 4 nadal otrzymuje aktualizacje oprogramowania, choć wiele z nich ogranicza się jedynie to poprawy stabilności systemu. Wygląda na to, że niedługo sytuacja może ulec poprawie, a nowe funkcje  znajdą się również w następcy obecnej generacji.

Użytkownik Twittera o pseudonimie Tidux twierdzi, że Sony szykuje jeszcze parę aktualizacji, a nowościami mają być:

  • lista życzeń w PS Store na konsoli i możliwość kupowania gier jako upominków;
  • wyświetlanie postępu potrzebnego do odblokowania danego trofeum;
  • wyświetlanie czasu spędzonego w danej grze;
  • przypinanie gier do ekranu głównego systemu;

Większość ze wspomnianych funkcji znajduje się na Xboksie One i sprawdza się bardzo dobrze. Lista życzeń w sklepie na konsoli byłaby niezwykle przydatna tak samo jak kupowanie gier jako prezentów.

Jednak prawdziwą nowością byłoby wyświetlanie progresu dla danego trofeum, co pozwoliłoby graczom szybko podejrzeć co muszą zrobić, aby je zdobyć. Ważnym elementem jest również wyświetlanie czasu spędzonego z daną grą.

Jeżeli wspomniane funkcje pojawią się jeszcze na PlayStation 4, to kolejna konsola powinna mieć je domyślnie na premierę. Sony zazwyczaj jest w tyle z implementacją funkcji systemu operacyjnego, ale ważne, że nadal próbuje go rozwijać dla obecnej generacji.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/05/13/rumored-ps4-ui-updates-hint-ps5-features/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów