PlayerUnknown’s Battlegrounds sprzedało się w ponad 30 milionach kopii na Steam

| @Dawidci | | Przeczytasz w 2 min.

PlayerUnknown’s Battlegrounds pojawiło się na Steam we Wczesnym Dostępie niecały roku temu. Dość szybko ta produkcja zdobywała popularność. Na Twitchu oraz Youtube coraz więcej osób nagrywało to jak grają w PUBG, a słupki wskazujące sprzedaż rosły w coraz szybszym tempie. Było prawie pewnym, że PlayerUnknown’s Battlegrounds wyprzedzi pod względem popularności Dota 2 oraz Counter Strike: Global Offensive. Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że osiągnie próg ponad 3 miliony grających jednocześnie. Obecnie minął już ponad miesiąc od właściwej premiery. Powoli liczba aktywnych graczy na Steam spada, a dzisiaj według SteamSpy PlayerUnknown’s Battlegrounds przekroczyło 30 milionów sprzedanych kopii na tej platformie.

Sprzedaż PlayerUnknown’s Battlegrounds według SteamSpy

Playerunknowns Battlegrounds Sprzedaż

Istnieją ludzie, którzy uważają, że PUBG stosunkowo szybko straci na popularności, ale tak naprawdę to dopiero początek. Spadek aktywnych graczy na Steam jest spowodowany przede wszystkim banowaniem cheaterów oraz odpływem Chińskich graczy, którzy czekają aż ta gra wyjdzie na chińskiej platformie, która należy do Tencent. Podobno zainteresowanych jest już około 10 milionów graczy.

 

Jeszcze większym zainteresowaniem cieszyły się przed premierą dwa tytuły mobilne związane z grą PlayerUnkown’s Battleground. Co prawda są one dostępne jedynie w Chinach, ale tylko tam zainteresowanych było około 75 milionów użytkowników.

 

Należy też pamięć o tym, że PlayerUnkown’s Battleground wyszło nie tylko na PC. Na Xbox One również świetnie sobie radzi. Nie tak dawno została podana informacja, że ten tytuł na konsolach Microsoftu sprzedał się w ponad 4 milionach sztuk, a do wyjścia tej gry z Xbox Game Preview jeszcze trochę czasu minie. Niestety istnieją dość poważne problemy z optymalizacją na Xbox One.

Źródło: https://steamspy.com/app/578080

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

TWEETS

Fabularny zwiastun Far Cry New Dawn https://t.co/Dltgz62MBN https://t.co/M06xMFXGxq
Super Smash Bros. Ultimate z kolejnym weekendowym wydarzeniem https://t.co/dRO5Nif4JK https://t.co/j77wCe7Oy9

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch