Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

RECENZJE GIER

Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 – recenzja

2 z 2Następna
Użyj ← → (strzałek) do zmiany strony

Mimo, iż zacząłem od rozgrywki singleplayer, to właśnie tryby dla wielu graczy są najważniejszym elementem w Plants vs Zombies: Garden Warfare 2, a jest ich razem siedem. Zalicza się do tego grona wszystkim znany deathmatch, a także wszelkiego rodzaju bitwy o terytoria, choć można też tu odnaleźć ciut bardziej nietypowe rozgrywki. Jest to chociażby Bitwa o kule (zbieranie kul po poległych wrogach), Gnomobomba (należy znaleźć wybuchowego gnoma i podłożyć go pod instalacje przeciwnika), Suburbinacja (przejmowanie i kontrolowanie trzech miejsc na mapie), a także Tryb Mieszany. Dobra zabawa, zwłaszcza jeśli gra się ze znajomymi, a to wszystko na dwunastu dość zróżnicowanych mapach, które kryją niejedną niespodziankę.

Plants vs Zombies: Garden Warfare 2

Niezależnie od tego po której stronie stoimy, mamy do wyboru po siedem postaci z czego trzy są całkowicie nowe dla serii w tym Cytryn (łowca nagród z przyszłości), Supermózg, Kapitan Siwobrody, Komandor Kukurydz, Róża (potrafi zamienić przeciwnika w kozę) oraz Imp (z możliwością przyzwania mecha). Do tego dochodzą wariacje w postaci skórek (co najmniej kilka dla każdej postaci) i lekkie modyfikacje wyglądu, które można odblokować za walutę zdobywaną za sukcesy w walce. Każdy powinien być w stanie wybrać coś dla siebie, szczególnie, że przed walką z innymi graczami można przetestować zdolności każdej postaci na własnym podwórku.

Plants vs Zombies: Garden Warfare 2

W grze występują mikrotransakcje, które w żadnym wypadku nie psują rozgrywki. Za realny pieniądz można nabyć jedynie walutę ze świata roślin i zombie, a ta służy do kupowania wszelkiej maści paczek w sklepiku. Zawierają one skórki, a także różne przedmioty, które mogą się przydać, ale nie stanowią gwarancji wygranej. W ramach darmowych aktualizacji gry pojawiło się też darmowe DLC, jedno jak do tej pory, które dodało nową mapę, parę opcji oraz kilka zadań.

Plants vs Zombies: Garden Warfare 2

Oprawa graficzna w Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 jest napędzana przez ten sam silnik graficzny co Star Wars: Battlefront czy też Dragon Age: Inwizycja. Trzeba przyznać, że ten bajecznie kolorowy świat, w którym starły się dwie przeciwności wyglądał przyzwoicie. Mnóstwo detali, wszystko na swoim miejscu bez niepotrzebnych zapychaczy, ale także bez pustek, a również optymalizacja znalazła się na bardzo wysokim poziomie. O ścieżce dźwiękowej nie mogę zbytnio powiedzieć, ponieważ nie odznaczała się ani w pozytywny, ani negatywny sposób. Tak samo niezauważalne były błędy, ale za to zderzyłem się ze ścianą gdy ogrywałem samotnie operacje ogrodowe i nagle straciłem łączność z grą. Jak się okazało, bez połączenia z siecią nie można kontynuować rozgrywki, więc byłem zmuszony powtarzać finalną misję w obozie zielonych.

Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 przenosi nas do pięknego świata, w którym by odnosić zwycięstwa nie można zostawiać w tyle mózgu, nawet mimo przynależenia do krwiożerczych zombie. Sukcesy nie przychodzą bez wysiłku, a dostępność mikrotransakcji wcale nie oznacza, że można kupić sobie drogę do wygranej. Starcia między roślinami, a zombie przynoszą mnóstwo zabawy i choć pragnąłbym bardziej rozwiniętej kampanii dla jednego gracza, to i tak jest postęp pod tym względem do poprzedniej części i tak jak było z Gears of War 2, „Bigger, better, more badass”.

2 z 2Następna
Użyj ← → (strzałek) do zmiany strony
Plusy
  • Przyjemna rozgrywka
  • Nowe postacie
  • Możliwość importu z poprzedniej części
  • Tryby multiplayer
  • Ładna oprawa graficzna
  • Humor
  • Mnóstwo rzeczy do odblokowania
Minusy
  • Prosta kampania
  • Offline nie pograsz
8
Ocenił
Dawid Zaleski
Recenzja PC

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z PC

Recenzje gier OpenCritic
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

Advertisement