Pierwszy zwiastun Króla Lwa

Radosław Krajewski | @Kr4ju | | Przeczytasz w 2 min.
Król Lew

Disney z okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia, zrobił niespodziankę wszystkim tym, którzy z niecierpliwością czekają na pierwsze materiały z ich nadchodzącego hitu – „Króla Lwa”. W nocy polskiego czasu, Disney opublikował pierwszy zwiastun z nadchodzącej produkcji live-action.

„Król Lew” jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych animacji studia Myszki Miki. Film zadebiutował w 1994 roku, momentalnie stając się wizytówką Disneya i jedną z najważniejszych pozycji w ich filmografii. Animacja na całym świecie zarobiła 968 mln dolarów, wciąż będąc w czołówce najbardziej kasowych filmów animowanych w historii kina. Co jednak ważniejsze, na „Królu Lwie” wychowały się kolejne pokolenia osób, dla których animacja stała się jedną z najważniejszych pozycji, jaką kiedykolwiek obejrzeli.

Za reżyserię odpowiada Jon Favreau, doskonale znany wszystkich miłośnikom Marvela, jako że wyreżyserował dwie pierwsze części „Iron Mana”, zaś dwa lata temu do kin weszła aktorska „Księga dżungli”, która została ciepło przyjęta zarówno przez widzów jak i recenzentów.

Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, który odpowiada za ścieżkę dźwiękową do oryginalnego filmu animowanego.

Głosów komputerowym postacią użyczyli: Donald Glover, James Earl Jones, Billy Eichner, Seth Rogen, John Oliver, Chiwetel Ejiofor, Alfre Woodard, John Kani oraz Beyoncé Knowles.

„Król Lew” zadebiutuje w kinach 19 lipca 2019 roku.

Zwiastun filmu Król Lew

Plakat filmu Król Lew

Król Lew1

Źródło: foto: Disney Enterprises, Inc

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów