Pierwszy zwiastun kontynuacji Fantastycznych zwierząt

Radosław Krajewski | @Kr4ju | | Przeczytasz w 2 min.
Fantastyczne zwierzęta1

Do internetu właśnie trafił pierwszy zwiastun „Fantastycznych zwierząt: Zbrodnie Grindelwalda”, kontynuacji hitu z 2016 roku. Książkowy pierwowzór został napisany przez autorkę cyklu o Harrym Potterze – J.K.Rowling i ukazał się w 2001 roku jako uzupełnienie książkowej serii o młodym czarodzieju. Licząca zaledwie 66 stron książka, mająca imitować istniejący w świecie powieści podręcznik na zajęcia w szkole magii i czarodziejstwa Hogwart, stała się podstawą do stworzenia cyklu przedstawiającego wydarzenia rozgrywające się na długo przed narodzinami Harry’ego Pottera. I tak z niewielkiej książki powstaje seria czterech filmów, które przybliżają nam kluczowe wydarzenia z historii, które miały realny wpływ na powstanie Voldemorta i jego śmierciożerców.

Najnowsza część rozpocznie się kilka miesięcy po zakończeniu pierwszej. Zdemaskowany i schwytany czarnoksiężnik Gellert Grindelwald, zdołał uciec z więzienia, kontynuując swoją misję stworzenia świata zdominowanego przez czarodziejów. W celu zrealizowania zadania zbiera nowych zwolenników, popierających jego despotyczne i autorytarne poglądy oraz ideologię. Jedyną osobą mogącą zawrócić Grindewalda spod oślepiającego wpływ czarnej magii, jest jego dawny przyjaciel Albus Dumbledore. Przyszły dyrektor Hogwartu potrzebuje jednak pomocy swojego byłego ucznia – Newta Scamandera. Nowa przygoda znów połączy Newta, Tinę, Jacoba i Queenie, ale i wystawi ich na próbę lojalności. Szczególnie w świecie, gdy podział między czarodziejami jest coraz bardziej wyraźny.

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda” wyreżyseruje David Yates, który wcześniej odpowiadał za reżyserię czterech ostatnich filmów o Harrym Potterze oraz pierwszej części „Fantastycznych zwierząt”. Za scenariusz, tak jak i w przypadku pierwszej części, odpowiada J.K.Rowling.

W obsadzie powrócą: Eddie Redmayne, Alison Sudol, Ezra Miller, Katherine Waterston, Dan Fogler, Johnny Depp, Zoë Kravitz, zaś w nowych rolach zobaczymy: Jude’a Lawa, Callum Turner, Claudię Kim oraz Kevina Guthrie’a.

Premiera filmu została wyznaczona na 16 listopada 2018 roku, również w Polsce.

Zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda”

Nowy plakat filmu

Fantastycznezwierzeta2

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów