Pięciominutowy fragment rozgrywki z Egress – sieciowej gry RPG z trybem battle royale

Egress
Egress

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałaby sieciowa gra RPG z trybem battle royale? Na taki pomysł wpadło rosyjskie studio Fazan, które w lutym zapowiedziało swoją najnowszą produkcję. Egress, bo taki tytuł nosić będzie dzieło Rosjan, otrzymało pierwszy fragment rozgrywki. Rzućmy więc okiem i przekonajmy się jak gra prezentuje się w akcji.

Najnowsza produkcja studia Fazan ma być wieloosobową grą RPG, w której prym będzie wiódł tryb battle royale. Być może tytuł ten nie przyciągnąłby większej uwagi, gdyby nie fakt, iż walka przypomina potyczki znane z serii Dark Souls. Jest to więc, jeśli chodzi o zabawę w trybie battle royale, spora innowacja. Walka z przeciwnikiem twarzą w twarz raczej nie jest znakiem rozpoznawczym takich tytułów jak Fortnite czy Playerunknown’s Battlegrounds.

Akcja Egress toczyć będzie się w fantastycznym mieście. Twórcy podkreślają inspirację twórczością H.P. Lovecrafta oraz mitologią Cthulu. Nie brakuje więc mrocznej stylistyki, opartej na epoce wiktoriańskiej. Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze wybierają bohatera spośród dostępnej puli. Każda z postaci różnić będzie się pod względem umiejętności. Następnie wyruszamy na spotkanie z innymi graczami wyposażeni jedynie w podstawowy ekwipunek.

Całość brzmi i wygląda niezwykle ciekawie. O ile studio Fazan umiejętnie podejdzie do tematu, to na rynek trafić może naprawdę świetna produkcja. Połączenie gatunku RPG i trybu battle royale może być zaskakujące, ale jak mawia przysłowie, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Z niecierpliwością czekamy na kolejne materiały oraz informacje na temat Egress.

Egress – fragmenty rozgrywki