PAX East 2018 – Panel z okazji rocznicy wydania NieR: Automata

DaNQBsNU8AALjDg e1523138085459

W trakcie wciąż trwającego PAX East 2018 Square Enix poza naprawdę świetnym koncertem poświęconym Final Fantasy XV zorganizowało dzisiaj również panel dedykowany grze NieR Automata, która niedawno świętowała swoją pierwszą rocznicę wydania. Wzięli w nim udział: Yoko Taro (reżyser), Keiichi Okabe (kompozytor) i Yosuke Saito (producent). Jakie kwestie zostały poruszone przez twórców?

Yoko Taro odniósł się m.in. do potencjalnego sequela NieR: Automata i 'romantycznych’ scen w swojej ostatniej produkcji, Keiichi Okabe ujawnił, czyim pomysłem było dodanie chórku do utworu Weight Of The World w zakończeniu E, a Yosuke Saito, ciągle humorystycznie atakowany swoją drogą przez Taro, opowiedział o swoim ulubionym queście, który znalazł się w grze. Yoko Taro w trakcie wydarzenia ujawnił również swój największy sekret. Twórca zapytany o to, czy przechowuje w swoim kasku jakieś przekąski, wyciągnął z niego czekoladę, która jak stwierdził, miała już trzy dni. Panel z okazji rocznicy wydania NieR Automata wypełniony był przede wszystkim humorem, więc jeśli postanowicie poświęcić mu 55 minut, na pewno nie będziecie się nudzić.

Czy istnieje szansa na kontynuowanie serii NieR? Na to pytanie również znalazła się odpowiedź. Trójka zapytana o przyszłość serii bez chwili namysłu odpowiedziała, że być może będą w stanie otworzyć kolejne drzwi w uniwersum. Pierwsze informacje na ten temat najprawdopodobniej otrzymamy już w przyszłym roku, ponieważ twórcy nie raz podkreślali w wywiadach, że na 10-lecie serii (w 2020 r.) chcieliby stworzyć kolejną odsłonę cyklu.

Cały panel z okazji rocznicy wydania gry NieR Automata możecie obejrzeć tutaj.


Źródło: https://twitter.com/MissTiffanyL