Overwatch podbija Wielką Brytanię i pokonuje Uncharted 4

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Uncharted 4: Kres Złodzieja, w trzecim tygodniu sprzedaży nie zdołało się utrzymać na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się gier w UK. Prawdziwy Kres Złodzieja nadszedł wraz z debiutem sieciowej strzelanki od studia Blizzard, zatytułowanej Overwatch. Przy okazji Straż stała się najlepiej sprzedającą się grą na konsole, wyprodukowaną przez twórców Diablo.

47% sprzedanych egzemplarzy Overwatch stanowią wersje gry na konsolę PlayStation 4, 36% na Xbox One i uwaga – 18% na PC. Ten ostatni wyniki choć najniższy jest zdumiewający, ponieważ posiadacze komputerów osobistych zdecydowanie bardziej preferują wersję cyfrowe, a w brytyjskim zestawieniu mowa tylko o sprzedanych kopiach na nośniku fizycznym.

Uncharted 4, które znalazło się na drugim miejscu najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii zaliczyło spadek sprzedaży w porównaniu do ubiegłego tygodnia o 37%. Sprzedaż Doom (2016) spadła o 41%, podobnie jak czwartego na liście Homefront: The Revolution.

Niezły comeback do top 10 zaliczyło Ratchet & Clank, które znalazło się na 6 miejscu i zaliczając awans o 6 pozycji. Z kolei największymi przegranymi zostali – debiutujące wspólnie z Overwatch, Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan, które znalazło się na 18 miejscu oraz Battleborn (20) mające być największy konkurentem strzelanki od Blizzard.

Top 20 najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii w ubiegłym tygodniu ( od 23 do 28 maja).

1. OVERWATCH
2. UNCHARTED 4: A THIEF’S END
3. DOOM
4. HOMEFRONT: THE REVOLUTION
5. CALL OF DUTY: BLACK OPS III
6. RATCHET & CLANK
7. FIFA 16
8. TOM CLANCY’S THE DIVISION
9. TOTAL WAR: WARHAMMER
10. GRAND THEFT AUTO V
11. LEGO MARVEL AVENGERS
12. HALO 5: GUARDIANS
13. FALLOUT 4
14. FORZA MOTORSPORT 6
15. LEGO JURASSIC WORLD
16. STAR WARS BATTLEFRONT
17. UEFA EURO 2016 PRO EVOLUTION SOCCER
18. TMNT: MUTANTS IN MANHATTAN
19. EA SPORTS UFC 2
20. BATTLEBORN

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów