Outlast 2 będzie bardzo kontrowersyjny? Gra zakazana w Australii

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 1 minutę
Outlast 2 premiera

Premiera Outlast 2 odbędzie się 25 kwietnia na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Nie wszyscy jednak będą mogli ograć produkcję autorstwa Red Barrels. Jak donosi zagraniczny serwis Kotaku horror został zakazany w Australii. Urząd Classificiaton Boardgry w czasie klasyfikacji wiekowej stwierdził, że produkcja zawiera nadużywanie narkotyków, przestępczość, okrucieństwa, przemoc, zjawiska odrażające i nadużycia seksualne, które są sprzeczne z normami moralnym rozsądnych ludzi.

Jeśli zostaną usunięte z produkcji sceny związane z nadużyciami seksualnymi, prawdopodobnie gra zostanie dopuszczona do sprzedaży.

Outlast 2 gameplay

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki w komentarzach
1 Odpowiedz na wątek
0 Followers
 
Najpopularniejsze komentarze
Najlepiej oceniane komentarze
2 Comment authors
Tomek PiotrowskiAntek Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Antek
Gość
Antek

Tak samo było z Silent Hill. Czasami devy przesadzają. Gwałty przez mutanty? czy to jest potrzebne w grze?

Tomek Piotrowski
Gość
Tomek Piotrowski

Zależy po co dany, kontrowersyjny moment jest w grze/filmie/książce. Jeśli chodzi tylko o zgorszenie i szok to szkoda gadać. Czasem ma to jednak głębsze znacznie jak było w przypadku Silent Hill 2. Tam chodziło o frustrację seksualną bohatera, który starał się wypierać swojej żądzy. Miało to sens, było szokujące i w ramach bonusu nawiązywało do filmu Davida Lyncha. Niestety w większości przypadków twórcy robią takie rzeczy z tego pierwszego powodu bez świadomości że byle jaka kontrowersja już nie robi na nikim wrażenia.

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów